Mitmekesisus ja kaasatus

Mitmekesisus on inimeste elu osa nii Eestis kui kõikjal maailmas.Inimesed erinevad üksteisest oma väljanägemise, päritolu, huvide ja tegevuste, valikute ja võimete poolest, aga meil kõigil on ühesugune inimväärikus. Demokraatlik riik kohtleb inimesi võrdselt ja arvestab inimeste eripäradega. See tähendab, et ühiskondlikud reeglid ja sotsiaalsed normid peavad neid erinevusi arvestama, et tagada kõigile võrdsed võimalused ja kaasatus.

Kõik inimesed erinevad üksteisest oma väljanägemise, huvide ja tegevuste, valikute ja võimete poolest, aga on võrdselt inimesed. See tähendab, et ühiskondlikud reeglid ja sotsiaalsed normid peavad neid erinevusi arvestama, et tagada kõigile ühiskonnas võrdsed võimalused. Kõik peaksid saama ühiskonnas kasutada oma potentsiaali maksimumini. Ühelt poolt tähendab see nende eripärade austamist ja teiselt poolt ühiskonda, mis põhineb võrdsel kohtlemisel.

Eesti Inimõiguste Keskus koordineerib 2012. aastal loodud mitmekesisuse kokkulepet, korraldab 2015. aastast mitmekesisuse päeva tähistamist ning annab 2018. aastast välja mitmekesise töökoha märgist “Austame erinevusi”.

sizeholder

Mitmekesisuse kokkulepe

Vabatahtlik kokkulepe, millega liitudes organisatsioon kinnitab, et austatab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet.

Loe edasi
sizeholder

Mitmekesisuse päev

Igakevadise tähtpäeva eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust Kõik on oodatud tähistamises kaasa lööma!

Loe edasi
sizeholder

Mitmekesise tööandja märgis

Kvaliteedimärk, mis näitab, et tööandja väärtustab mitmekesisust ning teeb tööd selle nimel, et töökeskkond oleks kaasav.

Loe edasi

Telli mitmekesisuse uudiskiri

Iga kuu ilmub mitmekesisuse ja kaasatuse uudiskiri. Uudiskirjaga liitumiseks täida allolev vorm.

Projektid

Hetkel pole käimas selle teemaga seotud tegevusi

Inimesed

Ostukorv
  • Ostukorv on tühi.