Mitmekesisus ja kaasatus

Mitmekesisus on inimeste elu osa nii Eestis kui kõikjal maailmas.Inimesed erinevad üksteisest oma väljanägemise, päritolu, huvide ja tegevuste, valikute ja võimete poolest, aga meil kõigil on ühesugune inimväärikus. Demokraatlik riik kohtleb inimesi võrdselt ja arvestab inimeste eripäradega. See tähendab, et ühiskondlikud reeglid ja sotsiaalsed normid peavad neid erinevusi arvestama, et tagada kõigile võrdsed võimalused ja kaasatus.

Kõik inimesed erinevad üksteisest oma väljanägemise, huvide ja tegevuste, valikute ja võimete poolest, aga on võrdselt inimesed. See tähendab, et ühiskondlikud reeglid ja sotsiaalsed normid peavad neid erinevusi arvestama, et tagada kõigile ühiskonnas võrdsed võimalused. Kõik peaksid saama ühiskonnas kasutada oma potentsiaali maksimumini. Ühelt poolt tähendab see nende eripärade austamist ja teiselt poolt ühiskonda, mis põhineb võrdsel kohtlemisel.

Eesti Inimõiguste Keskus koordineerib 2012. aastal loodud Mitmekesisuse kokkulepet, korraldab 2015. aastast Mitmekesisuse päeva tähistamist ning annab 2018. aastast välja Mitmekesise töökoha märgist “Austame erinevusi”.

sizeholder

Mitmekesisuse kokkulepe

Vabatahtlik kokkulepe, millega liitudes kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, partnerite kui klientide seas. Kokkuleppega on liitunud üle 130 organisatsiooni.

Loe edasi
sizeholder

Mitmekesisuse päev

Igakevadise mitmekesisuse päeva eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Mitmekesisuse päeva tähistamist veavad eest mitmekesisuse kokkuleppe organisatsioonid ja EIK, aga kaasa lööma on oodatud kõik!

Loe edasi
sizeholder

Mitmekesise tööandja märgis

Märgis "Austame erinevusi" on kvaliteedimärk, mis näitab, et ettevõte on atraktiivne tööandja, mis ootab tööle talente sõltumata nende soost või taustast. See saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, et ettevõte hoolib Eestist ja maailmast.

Loe edasi

Telli mitmekesisuse uudiskiri

Iga kuu ilmub mitmekesisuse ja kaasatuse uudiskiri. Uudiskirjaga liitumiseks täida allolev vorm.

Projektid

Inimesed

Ostukorv
  • Ostukorv on tühi.