Mitmekesisus ja kaasatus

Mitmekesisus on inimeste elu osa nii Eestis kui kõikjal maailmas. Inimesed erinevad üksteisest oma väljanägemise, päritolu, huvide ja tegevuste, valikute ja võimete poolest, aga meil kõigil on ühesugune inimväärikus. Demokraatlik riik kohtleb inimesi võrdselt ja arvestab inimeste eripäradega. See tähendab, et ühiskondlikud reeglid ja sotsiaalsed normid peavad neid erinevusi arvestama, et tagada kõigile võrdsed võimalused ja kaasatus.

Üheks oluliseks osapooleks, kes saab ühiskonnas võrdset kohtlemist ja kaasatust edendada, on tööandjad. Seepärast teeb inimõiguste keskus koostööd just tööandjatega, et tõsta teadlikkust ja jagada häid kogemusi mitmekesisuse ja kaasatuse väärtuslikkusest.

Eesti Inimõiguste Keskus koordineerib 2012. aastal loodud mitmekesisuse kokkulepet, korraldab 2015. aastast mitmekesisuse päeva tähistamist ning annab 2018. aastast välja mitmekesise töökoha märgist “Austame erinevusi”.

sizeholder

Mitmekesisuse kokkulepe

Vabatahtlik kokkulepe, millega liitudes organisatsioon kinnitab, et austatab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet.

Loe edasi
sizeholder

Mitmekesisuse päev

Igakevadise tähtpäeva eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust Kõik on oodatud tähistamises kaasa lööma!

Loe edasi
sizeholder

Mitmekesise tööandja märgis

Kvaliteedimärk, mis näitab, et tööandja väärtustab mitmekesisust ning teeb tööd selle nimel, et töökeskkond oleks kaasav.

Loe edasi

Telli mitmekesisuse uudiskiri

Iga kuu ilmub mitmekesisuse ja kaasatuse uudiskiri. Uudiskirjaga liitumiseks täida allolev vorm.

Projektid

Inimesed

Ostukorv
  • Ostukorv on tühi.