Lühikirjeldus:

Sissejuhatav põimõppekursus, mis tutvustab mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonda ning olulisemaid mõisteid. Kursus koosneb videotest, testidest ja harjutustest ning interaktiivsest töötoast.

Selle kursuse eesmärk on aidata mõista protsesse, mis viivad diskrimineerimiseni, suurendada teadmisi ja oskusi ning toetada osalejat kaasavamaks kasvamisel ja oma organisatsioonis mitmekesisust austava kultuuri tekitamisel. Enamasti ei ole inimeste eesmärk kedagi diskrimineerida ja meie käitumise taga on tihtipeale protsessid, millest me ise teadlikud ei ole. Selle kursusega püüame neid protsesse nähtavale tuua ja suunata sind märkama nende mõju ka kõige igapäevasematele otsustele.

Kursus koosneb 90 minutist videomaterjalist, lühikestest testidest ja mõtlemapanevatest harjutustest – see kõik on igale osalejale läbitav iseseisvalt ja omas tempos.

Veebikursuse osad:

  1. Sissejuhatav küsimustik
  2. Sissejuhatus
    1. Mis on mitmekesisus?
    2. Mis on eelarvamused?
    3. Miks kursusest osa võtta?
  3. Esimene moodul. Inimeste mitmekesisus
    1. Mitmekesisus ja kaasatus
    2. Kas tunned, et sinuga arvestatakse
  4. Teine moodul. Teadvustamata eelarvamused
    1. Mis on teadvustamata eelarvamus?
    2. Aju kaks töötlusviisi
    3. Miks ja kuidas teadvustamata eelarvamused tekivad?
  5. Kolmas moodul. Oma eelarvamuste teadvustamine ja ületamine
    1. Sarnase eelistamine
    2. Positiivne eelhoiak ja efektiivsus
    3. Kinnituskalduvus ja kogemusnihe
    4. Kaugusnihe ja ohutu eelistamine
  6. Neljas moodul. Diskrimineerimisahel
    1. Kuidas diskrimineerimisahel töötab?
    2. Stereotüübid
    3. Eelarvamused ja diskrimineerimine
    4. Näited
  7. Viies moodul. Mikrotasandi sõnumid
    1. Mis on mikrotasandi sõnumid?
    2. Miks see on oluline?
    3. Mida ette võtta?
  8. Kuues moodul. Lõpetuseks
    1. Mida me teada saime?
    2. Mida ette võtta?
    3. Mida vältida?

Lisaks kuulub kursuse juurde ka interaktiivne töötuba (3h või 7h, lühemat võimalik läbi viia ka virtuaalselt), kus osalejatel on võimalus omavahel teemade üle arutleda ning ka ennast analüüsida. Töötuba võimaldab teemaga süvitsi minna ja aitab kaasa koolituse pikaajalisema mõju tekkimisele, kuna osalejad saavad harjutuste käigus kogeda ja peegeldada iseseisvalt õpitut.

Ligipääs kursusele on tasuta, töötoa läbiviimise eest on lisatasu. Kursus on inglise keeles, kuid saadaval subtiitritega eesti ja vene keeles.

Kursuse virtuaalne osa on kättesaadav AKF Learning Hubi keskkonnas ning kui soovid endale või oma organisatsioonile ligipääsu kursusele, siis saada e-mail info@humanrights.ee.

Kursus on loodud projekti “Mitmekesisus töökohal” raames Portugali, Eesti ja Iiri partnerite koostöös. Projekti kaasrahastasid Euroopa Liit ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. 

Ostukorv