Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui täna lükkame inimõiguste toetamise edasi, siis võime leida ennast mõne aasta pärast olukorras, kus meie enda õigused on ohus ning saavutatu tagasi pööratud. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Anneta, sest just praegu on kriitiline aeg, mil toetust eriti vaja. Seisa oma annetusega meiega inimõiguste eest. Selle eest, et eelarvamuste tõttu ei pärsitaks kultuurisündmusi nagu Rakvere filmifestival Festheart. Selle eest, et Eestis saaksid elamisloa Eesti inimeste samast soost elukaaslased ja et kooseluseadust saaks kasutada ka tegelikult. Selle eest, et puuetega inimesed saaksid takistusteta ühiskonda panustada ning eakaid ei diskrimineeritaks.

Ühiselt panustades oleme tugevamad.

Annetajate abil oleme eelnevatel aastatel välja andnud aruande “Inimõigused Eestis”, abistanud Sarah’t ja Kristiinat elamisloa asjas, leidnud kohtu abil lahenduse osale kooseluseaduse rakendussätete puudumisest tekkinud probleemidest, oleme taganud varjupaigataotlejatele kvaliteetse õigusabi andmise ja kaitseme Rakvere filmifestival Festhearti ebaõigluse eest. Samuti jätkame seismist selle eest, et puuetega inimestele oleks tagatud võrdsed võimalused. See näitab, et annetused lähevad alati õigesse ja olulisse kohta: inimõiguste kaitsesse täna ja tulevikus.

 

Sinu panus

Turvaline

1. Vali annetuse summa

2. Sisesta oma isikukood

Vabatahtlik, vajalik tulumaksutagastuse jaoks:

2. Vali makseviis

Püsiannetuseks valige oma kodupank ning vajutage annetamise nuppu.

Korduma kippuvad küsimused

Soovin annetada ettevõtte või juriidilise isikuna. Kuidas seda teha?

Saad annetada Maksekeskuse kaudu (aga kirjuta ettevõtte nimi ees- või perekonnanime väljale ja isikukoodi asemele registrikood). Võid ka vormistada püsiannetuse või teha ühekordse ülekande oma pangakontolt otse meie kontodele:

SWEDBANK: EE222200221060260614
SEB: EE071010220242444223
LHV PANK: EE957700771001555498
LUMINOR: EE461700017003724240

Eesti Inimõiguste Keskusele annetamine on juriidilisele isikule teatud mahus (kuni 3% sama aasta palgafondist või kuni 10% eelmise aasta kasumist) tulumaksuvaba. Vaata lähemalt EMSL lehelt. Küsimuste ja koostöösoovidega palun võta ühendust.

Mis juhtub rahaga, mille olen inimõiguste keskusele annetanud?

Kõik annetatud summad laekuvad Eestis Inimõiguste Keskusele ning neid kasutatakse inimõiguste kaitseks Eestis. Kasutame annetusi eelkõige selliste kitsaskohtadega tegelemiseks, milleks pole projektipõhist rahastust, ent milles näeme olulist vajadust ja võimalust olukorda paremaks muuta. Aastaks 2020 tahame annetustest katta tegevuseks vajalikud miinimumkulud, et nii tagada inimõiguste keskuse sõltumatus ja jätkusuutlikkus. Kasutame annetatud vahendeid erilise vastutustundega, vaid kõige olulisemate eesmärkide saavutamiseks. Näiteks võib tekkida vajadus tellida avaliku arvamuse küsitlus, levitada teavet või tasuda strateegilises kaasuses kohtukulusid.

Kas annetamine on turvaline?

Keskusele saab annetada läbi meie partneri Maksekeskuse turvalise ja mugava maksekeskkonna või oma panga kaudu. Annetada saab ka annetuskeskkonnas Ma Armastan Aidata.

Kuidas anname rahakasutusest aru?

Anname rahakasutusest ülevaate kodulehel ja aastaaruandes. Oleme oma raha-asjades algusest peale avatud ning anname detailselt ühiskonnale aru rahastusallikate ja tegevuse tulemuste kohta. Telli iganädalane uudiskiri, et olla meie tegevusega kursis.

Milliseid makseviise saan kasutada?

Püsiannetuse saab vormistada soodsalt ja lihtsalt meie pangakontodele viies suuremas Eesti pangas (täpsustage oma pangaga üle ülekandekulud).

Ühekordse annetuse saab teha Maksekeskuse kaudu kaardiga (Visa või MasterCard) ja pangalingiga (Swedbank, SEB, Danske Bank, LHV Pank, Luminor, Krediidipank või Pocopay). Juhul kui mõne makseviisiga on probleeme, palun võta ühendust.

Kas annetustelt saab tulumaksu tagasi?

Eesti Inimõiguste Keskusele tehtavad annetused on teatud mahus tulumaksuvabad, sest oleme tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirjas. Lähemalt EMSL lehel.

Kui suur summa annetustest läheb administreerimiskuludeks?

Ühekordse annetuse puhul läheb tehingukuludeks pankadele 0,20 senti ja Maksekeskusele 0,20% summalt (kuid mitte rohkem kui kolm eurot) annetatud summast, ülejäänud raha läheb tegevuseks.

Palun konsulteeri oma pangaga seoses teenustasudega, mis seonduvad püsiannetusega või annetades otse Eesti Inimõiguste Keskuse pangakontodele:

SWEDBANK: EE222200221060260614
SEB: EE071010220242444223
LHV PANK: EE957700771001555498
LUMINOR: EE461700017003724240

Kas annetajate nimed on avalikud?

Ei, me ei avalikusta annetajate nimesid. Juhul kui läbipaistvuse huvides soovime suurannetuste (rohkem kui 1000 eurot aastas) avalikustamist, siis arutame selle kindlasti enne annetajaga läbi ja küsime nõusolekut. Loe ka meie privaatsuspoliitikat.

Mul on annetamisega tehnilised probleemid

Palun võta meiega ühendust e-posti teel aadressil info@humanrights.ee.