Eestis on inimõiguste kaitsel täna palju väljakutseid: sallimatus ja inimõiguste vastased on kapist välja tulnud. Halvad asjad juhtuvad sageli seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Ühiselt panustades oleme tugevamad.

Eesti Inimõiguste Keskus on panustamiseks parim variant, sest oleme ennast tõestanud pädeva, vastutustundliku ja mõjusa organisatsioonina. Me ei karda olla põhimõttekindlad, aga samas jääme alati konstruktiivseks. Me pole seotud ühegi poliitilise erakonnaga ega võta vastu poliitilist “katuseraha”.

Anneta kohe, sest just praegu on kriitiline aeg, mil toetust eriti vaja. Püsiannetus või ühekordne toetus aitab seista sõltumatult ja pädevalt inimõiguste eest igal pool Eestis: kohtusaalides, ajakirjanduses, tänavatel ja riigikoridorides.

Sinu panus

Turvaline

Summa

Sinu andmed

Peame annetajaid meeles, seega palun lisa oma kontaktandmed.

Anneta

Püsiannetusel on suurem mõju

Püsiannetuseks valige oma kodupank ning vajutage annetamise nuppu.

Korduma kippuvad küsimused

Mis juhtub rahaga, mille olen inimõiguste keskusele annetanud?

Kõik annetatud summad laekuvad Eestis Inimõiguste Keskusele ning neid kasutatakse inimõiguste kaitseks Eestis. Kasutame annetusi eelkõige selliste kitsaskohtadega tegelemiseks, milleks pole projektipõhist rahastust, ent milles näeme olulist vajadust ja võimalust olukorda paremaks muuta. Aastaks 2020 tahame annetustest katta tegevuseks vajalikud miinimumkulud, et nii tagada inimõiguste keskuse sõltumatus ja jätkusuutlikkus. Kasutame annetatud vahendeid erilise vastutustundega, vaid kõige olulisemate eesmärkide saavutamiseks. Näiteks võib tekkida vajadus tellida avaliku arvamuse küsitlus, levitada teavet või tasuda strateegilises kaasuses kohtukulusid. Samuti võime raha kasutada investeeringuna, et annetuste tegemist veelgi suurendada (näiteks heategevusürituse korraldamine).

Kas annetamine on turvaline?

Keskusele saab annetada läbi meie partneri Maksekeskuse turvalise ja mugava maksekeskkonna või oma panga kaudu. Annetada saab ka annetuskeskkonnas Ma Armastan Aidata.

Kuidas anname rahakasutusest aru?

Anname rahakasutusest ülevaate kodulehel ja aastaaruandes. Oleme oma raha-asjades algusest peale avatud ning anname detailselt ühiskonnale aru rahastusallikate ja tegevuse tulemuste kohta. Telli iganädalane uudiskiri, et olla meie tegevusega kursis.

Milliseid makseviise saan kasutada?

Püsiannetuse saab vormistada soodsalt ja lihtsalt meie pangakontodele viies suuremas Eesti pangas (täpsustage oma pangaga üle ülekandekulud).

Ühekordse annetuse saab teha Maksekeskuse kaudu kaardiga (Visa või MasterCard) ja pangalingiga (Swedbank, SEB, Danske Bank, LHV Pank, Nordea pank, Krediidipank või Pocopay). Juhul kui mõne makseviisiga on probleeme, palun võta ühendust.

Kas annetustelt saab tulumaksu tagasi?

Eesti Inimõiguste Keskusele tehtavad annetused on teatud mahus tulumaksuvabad, sest oleme tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirjas. Lähemalt EMSL lehel.

Kui suur summa annetustest läheb administreerimiskuludeks?

Ühekordse annetuse puhul läheb tehingukuludeks pankadele 0,20 senti ja Maksekeskusele 0,20% summalt (kuid mitte rohkem kui kolm eurot) annetatud summast, ülejäänud raha läheb tegevuseks.

Palun konsulteeri oma pangaga seoses teenustasudega, mis seonduvad püsiannetusega või annetades otse Eesti Inimõiguste Keskuse pangakontodele:

SWEDBANK: EE222200221060260614
SEB: EE071010220242444223
LHV PANK: EE957700771001555498
DANSKE BANK: EE473300333443990004
NORDEA: EE461700017003724240

Kas annetajate nimed on avalikud?

Ei, me ei avalikusta annetajate nimesid. Juhul kui läbipaistvuse huvides soovime suurannetuste (rohkem kui 1000 eurot aastas) avalikustamist, siis arutame selle kindlasti enne annetajaga läbi ja küsime nõusolekut. Loe ka meie privaatsuspoliitikat.

Mul on annetamisega tehnilised probleemid

Palun võta meiega ühendust e-posti teel aadressil info@humanrights.ee.