Anneta inimõiguste kaitseks
Halvad asjad juhtuvad siis, kui head inimesed on passiivsed. Kui me inimõiguste eest täna ei seisa, võime mõne aasta pärast avastada, et seni saavutatu on tagasi pööratud ja ohtu on sattunud meie endi õigused.
Kui ka sind häirib sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Püsiannetus või ühekordne toetus aitab meil seista sõltumatult ja pädevalt inimõiguste eest igal pool Eestis: kohtusaalides, ajakirjanduses, koolides, tänaval ja riigikoridorides.
Oleme liitunud annetuste kogumise hea tavaga. Võid meile annetades kindel olla, et sinu raha on heades kätes. Loe lähemalt.
Õigus väljendusvabadusele
Aita tagada meie kõigi põhiseaduslik õigus väljendusvabadusele.
Aita inimõigustel levida
Kui sinu jaoks on oluline inimõigustealase info kättesaadavus, pane õlg alla inimõiguste aruande avaldamisele.
Inimõiguste kaitse kohtusaalides
Anna hoogu, et saaksime ühiskondlikult olulisi juhtumeid lahendada läbi kohtumenetluse.
Kuidas sinu raha kasutatakse?
Kõik annetatud summad laekuvad Eestis Inimõiguste Keskusele ning neid kasutatakse inimõiguste kaitseks Eestis. Kasutame annetusi eelkõige selliste kitsaskohtadega tegelemiseks, milleks pole projektipõhist rahastust, ent milles näeme olulist vajadust ja võimalust olukorda paremaks muuta. Kasutame annetatud vahendeid erilise vastutustundega, vaid kõige olulisemate eesmärkide saavutamiseks. Näiteks võib tekkida vajadus tellida avaliku arvamuse küsitlus, levitada teavet või pöörduda kohtusse. Lisaks aitab iga annetus hoida meil finantsilist puhvrit, et inimõiguste keskus saaks alati tegutseda, isegi kui mõni rahastusallikas peaks ära langema. Annetuste abil suudame säilitada organisatsiooni stabiilsust ja jätkusuutlikkust igal ajal.
Strateegilise hagelemise kaasuste annetuskampaaniatest kogunenud raha kasutatakse õigusabikulude, riigilõivude, eksperttasude, kommunikatsiooni ja muude vaid otseselt kaasusega seotud kulude katmiseks. Juhul, kui vastava kaasuse annetuskampaaniaga koguneb raha planeeritust rohkem, kasutatakse seda järgmise strateegilise hagelemise kaasuse raames. Lisaks sõlmib Eesti Inimõiguste Keskus strateegilise hagelemise kliendiga lepingu, mis kohustab isikut tagastama keskusele tema kaasuse jaoks tehtud kulutused juhul, kui kohtuotsusega määratakse vastaspoolele kohustus hüvitada menetluskulud ja need on ka reaalselt hüvitatud. Tagastus on võrdväärne tegelikult tehtud ja kohtu poolt määratud menetluskulude summaga ning tagastatud raha kasutatakse järgmiste kaasuste kulude hüvitamiseks.
Annetajate abil oleme:
Andnud välja aruannet “Inimõigused Eestis”, toetasime Kadri ja Heleri kohtuteed, et kaitsta kooseluperede õigust saada ühine perekonnanimi, oleme eduka kohtuteega saavutanud, et puuetega inimestele oleks tagatud võrdsed võimalused, võidelnud Darja ja Jana armastuse eest, leidnud kohtu abil lahenduse osale kooseluseaduse rakendussätete puudumisest tekkinud probleemidest, oleme taganud varjupaigataotlejatele kvaliteetse õigusabi andmise, kaitsesime Rakvere filmifestival Festhearti ebaõigluse eest. Samuti jätkame seismist selle eest, et meie kõigi väljendusvabadus oleks kaitstud. See näitab, et annetused lähevad alati õigesse ja olulisse kohta: inimõiguste kaitsesse täna ja tulevikus. Meie tegevuse eesmärk on võimalikult suur pikaajaline mõju. Seetõttu läheneme tegevusele strateegiliselt ning sekkume seal, kus sekkumine on tulemuslik ja mõjus.
Korduma kippuvad küsimused
Saad annetada Maksekeskuse kaudu (aga kirjuta ettevõtte nimi ees- või perekonnanime väljale ja isikukoodi asemele registrikood). Võid ka vormistada püsiannetuse või teha ühekordse ülekande oma pangakontolt otse meie kontodele:
- SWEDBANK: EE222200221060260614
- SEB: EE071010220242444223
- LHV PANK: EE957700771001555498
- LUMINOR: EE461700017003724240
- COOP PANK: EE784204278630904207
Eesti Inimõiguste Keskusele annetamine on juriidilisele isikule teatud mahus (kuni 3% sama aasta palgafondist või kuni 10% eelmise aasta kasumist) tulumaksuvaba. Vaata lähemalt EMSL lehelt. Küsimuste ja koostöösoovidega palun võta ühendust.
Keskusele saab annetada läbi meie partneri Maksekeskuse turvalise ja mugava maksekeskkonna või oma panga kaudu. Annetada saab ka annetuskeskkonnas Ma Armastan Aidata.
Anname rahakasutusest ülevaate kodulehel ja aastaaruandes. Oleme oma raha-asjades algusest peale avatud ning anname detailselt ühiskonnale aru rahastusallikate ja tegevuse tulemuste kohta. Telli iganädalane uudiskiri, et olla meie tegevusega kursis.
Püsiannetuse saab vormistada soodsalt ja lihtsalt meie pangakontodele viies suuremas Eesti pangas (täpsustage oma pangaga üle ülekandekulud).
Ühekordse annetuse saab teha Maksekeskuse kaudu kaardiga (Visa või MasterCard) ja pangalingiga (Swedbank, SEB, Danske Bank, LHV Pank, Luminor, Krediidipank või Pocopay). Juhul kui mõne makseviisiga on probleeme, palun võta ühendust.
Eesti Inimõiguste Keskusele tehtavad annetused on teatud mahus tulumaksuvabad, sest oleme tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirjas. Lähemalt EMSL lehel.
- Esita tuludeklaratsioon e-MTAs ajavahemikul 15. veebruar – 30. aprill
- Vali “Soovi korral saate annetada kuni kolmele MTÜ-le
- Annetuse miinimumsumma on 1 euro” ja “Lisa saaja”
- Märgi annetuse saajaks Sihtasutus Eesti Inimõiguste Keskus ja summa, mida soovid annetada! Salvesta!
Ühekordse annetuse puhul läheb tehingukuludeks pankadele 0,20 senti ja Maksekeskusele 0,20% summalt (kuid mitte rohkem kui kolm eurot) annetatud summast, ülejäänud raha läheb tegevuseks.
Palun konsulteeri oma pangaga seoses teenustasudega, mis seonduvad püsiannetusega või annetades otse Eesti Inimõiguste Keskuse pangakontodele:
SWEDBANK: EE222200221060260614
SEB: EE071010220242444223
LHV PANK: EE957700771001555498
LUMINOR: EE461700017003724240
Ei, me ei avalikusta annetajate nimesid. Juhul kui läbipaistvuse huvides soovime suurannetuste (rohkem kui 10 000 eurot aastas) avalikustamist, siis arutame selle kindlasti enne annetajaga läbi ja küsime nõusolekut. Loe ka meie privaatsuspoliitikat.
Palun võta meiega ühendust e-posti teel aadressil info@humanrights.ee.
Projekt viis uuele arengutasemele inimõiguste keskuse püsiannetajate kaasamise, suurendamise ja hoidmise. Projektiga toetati keskus rahastuse mitmekesistumist ja eelkõige mittesihtotstarbelise rahastuse osakaalu suurendamist ja etteennustatavust. Projekti sihtrühmaks olid inimõiguste keskuse (potentsiaalsed) toetajad, ühekordsed annetajad ja püsiannetajad.
Projekti toetas Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mille operaatoriks Eestis on Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.