Mitmekesise tööandja märgis

Kas sinu ettevõte või organisatsioon väärtustab iga töötajat ja klienti olenemata nende taustast? Kas organisatsiooni väärtustes ja praktikates on olulisel kohal mitmekesisuse ja kaasatuse edendamine? Kui jah, siis võib organisatsioon kvalifitseeruda mitmekesise tööandja märgise “Austame erinevusi” saamiseks.

Mitmekesisuse märgis on kvaliteedimärk, mis näitab, et organisatsioon on atraktiivne tööandja, mis ootab tööle talente sõltumata nende soost või taustast. See saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, et ettevõte hoolib Eestist ja maailmast ning annab oma panuse selle paremaks muutmiseks. Märgis aitab tipptalentidel organisatsiooni märgata ja näitab kõigile, et teete sisulist tööd mitmekesise ja kaasava töökeskkonna arendamiseks. 2022. aasta “Austame erinevusi” taotlusvoor on avatud ja kandideerima on oodatud nii ettevõtted, avaliku sektori organisatsioonid kui vabaühendused.

Taotlemine

Mitmekesise tööandja märgise taotlemine 2022. aastal on alanud ja kestab kogu kevade. Dokumentide esitamise lõpptähtaeg on 20. mai, otsused hindamise kohta saadetakse välja juunikuus.

Märgise “Austame erinevusi” taotlemise protsess:

 1. Anna meile oma huvist märku, täites allolev kontaktivorm. See ei ole siduv, ent annab meile võimaluse teid esimesest sammust peale paremini toetada.
 2. Soovitame liituda Eesti mitmekesisuse kokkuleppega, et saada osa sarnaste huvidega tööandjate kogemustejagamisest. Liitumine ei ole kohustuslik, ent soodustab võrgustumist.
 3. Pärast kontaktivormi kättesaamist saadame teile eneseanalüüsi küsimustiku (klikkides näete PDF formaadis näidet), mis tuleb enda organisatsiooni kohta ära täita ja tagasi saata hiljemalt 15. märtsil 2022.
 4. Pärast eneseanalüüsi küsimustiku meieni jõudmist saadame teile 2-aastane mitmekesisuse plaani vormi, mis tuleb enda organisatsiooni kohta täita ja tagasi saata hiljemalt 20. mail 2022. Plaani koostamise juures on teile soovi korral abiks meie mitmekesisuse nõustaja.
 5. Kui plaani kiidab heaks märgise hindajad, kvalifitseerutegi märgise saajaks. Plaane hindavad inimõiguste keskuse eksperdid ja mitmekesisuse nõustajad.
 6. Märgised antakse üle pidulikul tunnustamisüritusel septembris 2022. Märgis kehtib 2 aastat.
 7. Kahe aasta möödudes on võimalik märgist pikendada, esitades möödunud 2-aastase perioodi eneseanalüüsi ning täiendatud mitmekesisuse plaani järgmiseks 2-aastaseks perioodiks.

Pakume märgise taotlemiseks tuge

 1. Tasuta nõustamine
  Inimõiguste keskus on välja koolitanud mitmekesisuse nõustajad, kes saavad nõustada ning vajadusel auditeerida teie organisatsioonis mitmekesisuse olukorda ning lähtuvalt sellest abistada mitmekesisuse plaani koostamisel. Konkreetne nõustamistundide maht selgitatakse välja taotlejaga otsekontaktis. Nõustamine on
 1. Tasuta koolitused ja seminarid märgist taotlevatele ja märgisega tunnustatud tööandjatele
  Koolitused ja infoüritused tööandjatele võrdse kohtlemise, mitmekesisuse juhtimise, märgise taotlemise jm teemadel.

2022. aasta taotlusvooru sündmused:

2020. aasta taotlusvooru koolitused:

 

Märgist “Austame erinevusi” annab välja Eesti mitmekesisuse kokkuleppe koordinaator Eesti Inimõiguste Keskus koostöös Sotsiaalministeeriumiga. Esimesed märgised anti välja 2018. aastal.

 

Kontaktivorm

Märgise “Austame erinevusi” taotlemise vastu huvi näitamiseks täida alljärgnev vorm:

  Mitmekesisus ja kaasatus ettevõttes

  Inimesed

  Mitmekesisuse nõustajad

  Reelika Ojakivi

  Ele Haavandi

  Reet Trei

  Ostukorv