Mitmekesise tööandja märgis

Kas sinu ettevõte või organisatsioon väärtustab iga töötajat ja klienti olenemata nende taustast? Kas organisatsiooni väärtustes ja praktikates on olulisel kohal mitmekesisuse ja kaasatuse edendamine? Kui jah, siis võib organisatsioon kvalifitseeruda mitmekesise tööandja märgise “Austame erinevusi” saamiseks.

Mitmekesisuse märgis on kvaliteedimärk, mis näitab, et organisatsioon on atraktiivne tööandja, mis ootab tööle talente sõltumata nende soost või taustast. See saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, et ettevõte hoolib Eestist ja maailmast ning annab oma panuse selle paremaks muutmiseks. Märgis aitab tipptalentidel organisatsiooni märgata ja näitab kõigile, et teete sisulist tööd mitmekesise ja kaasava töökeskkonna arendamiseks. Järgmine “Austame erinevusi” taotlusvoor toimub 2022. aastal ja kandideerima on oodatud nii ettevõtted, vabaühendused kui avaliku sektori organisatsioonid.

Märgise saamise protsess:

 1. Anna meile oma huvist märku, kirjutades info@humanrights.ee
 2. Liituge Eesti mitmekesisuse kokkuleppega või näidake meile, mil viisil on teie organisatsiooni väärtustes mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise teema kajastatud.
 3. Täitke oma organisatsiooni kohta eneseanalüüsi küsimustik (klikkides avaneb tekstidokument) ja saatke see meilile info@humanrights.ee.
 4. Koostage ise või koos mitmekesisuse nõustajaga 2-aastane mitmekesisuse plaan (plaani põhi saadetakse teile peale küsimustiku täitmist).
 5. Kui plaani kiidab heaks märgise komisjon, kvalifitseerutegi märgise saajaks.
 6. Märgised antakse üle pidulikul tunnustamisüritusel. Märgis kehtib 2 aastat.
 7. Kahe aasta möödudes on võimalik märgist pikendada, esitades möödunud perioodi eneseanalüüsi ning täiendatud mitmekesisuse plaani uueks 2-aastaseks perioodiks.

Pakume märgise taotlemiseks tuge

 1. Tasuta nõustamine
  Oleme koolitanud välja mitmekesisuse nõustajad, kes saavad nõustada ning vajadusel auditeerida teie organisatsioonis mitmekesisuse olukorda ning lähtuvalt sellest abistada mitmekesisuse plaani koostamisel. Konkreetne nõustamistundide maht selgitatakse välja taotlejaga otsekontaktis.
 1. Tasuta koolitused ja seminarid
  Koolitused ja infoüritused tööandjatele võrdse kohtlemise, mitmekesisuse juhtimise, märgise taotlemise jm teemadel.

2020. aasta taotlusvooru koolitused:

 

Märgist “Austame erinevusi” annab välja Eesti mitmekesisuse kokkuleppe koordinaator Eesti Inimõiguste Keskus koostöös Sotsiaalministeeriumiga. Esimesed märgised anti välja 2018. aastal.

 

 

Inimesed