Mitmekesise tööandja märgis

Kas sinu ettevõte või organisatsioon väärtustab iga töötajat ja klienti olenemata nende taustast? Kas organisatsiooni väärtustes on olulisel kohal mitmekesisuse ja kaasatuse edendamine? Kui jah, siis võib organisatsioon kvalifitseeruda mitmekesise tööandja märgise “Austame erinevusi” saamiseks.

Mitmekesisuse märgis on kvaliteedimärk, mis näitab, et ettevõte on atraktiivne tööandja, mis ootab tööle talente sõltumata nende soost või taustast. See saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, et ettevõte hoolib Eestist ja maailmast ning annab oma panuse selle paremaks muutmiseks. Märgis aitab tipptalentidel organisatsiooni märgata ja näitab kõigile, et teete sisulist tööd mitmekesise ja kaasava töökeskkonna arendamiseks. Järgmine “Austame erinevusi” taotlusvoor toimub 2022. aastal.

Märgise saamise protsess:

 1. Anna meile oma huvist märku, kirjutades info@humanrights.ee
 2. Liituge Eesti mitmekesisuse kokkuleppega või näidake meile, mil viisil on teie ettevõtte/organisatsiooni väärtustes mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise teema kajastatud.
 3. Täitke oma ettevõttes või organisatsioonis eneseanalüüsi küsimustik (klikkides avaneb tekstidokument) ja saatke see meilile info@humanrights.ee. Juhime tähelepanu, et analüüs tuleks esitada piisava ajavaruga, et pärast seda jõuaksite koostada ka mitmekesisuse plaani.
 4. Koostage ise või koos mitmekesisuse nõustajaga 2-aastane mitmekesisuse plaan (plaani põhi saadetakse teile peale küsimustiku täitmist). Plaani esitamise tähtaeg 2020. aastal on 15. juunil.
 5. Kui plaani kiidab heaks märgise komisjon, kvalifitseerutegi märgise saajaks.
 6. Märgised antakse üle pidulikul tunnustamisüritusel 2020. aasta sügisel. Märgis kehtib 2 aastat.

Pakume märgise taotlemiseks tuge

 1. Tasuta nõustamine
  Oleme koolitanud välja mitmekesisuse nõustajad, kes saavad nõustada ning vajadusel auditeerida teie organisatsioonis mitmekesisuse olukorda ning lähtuvalt sellest abistada mitmekesisuse plaani koostamisel. Konkreetne nõustamistundide maht selgitatakse välja taotlejaga otsekontaktis.
 1. Tasuta koolitused ja seminarid
  Koolitused ja infoüritused tööandjatele võrdse kohtlemise, mitmekesisuse juhtimise, märgise taotlemise jm teemadel.

2020. aasta taotlusvooru koolitused:

 

Märgist “Austame erinevusi” annab välja Eesti mitmekesisuse kokkuleppe koordinaator Eesti Inimõiguste Keskus koostöös Sotsiaalministeeriumiga. Esimesed märgised anti välja 2018. aastal.

 

 

Inimesed

Ostukorv
 • Ostukorv on tühi.