10. detsembril 2018 möödub 70 aastat ÜRO Inimõiguste Ülddeklaratsiooni vastuvõtmisest. Millised on võimalused ja väljakutsed inimõiguste valdkonnas tänases maailmas? Miks inimõiguste kaitse üldse meile korda peaks minema? Selleks, et neile küsimustele vastuseid otsida, kutsume kõiki tähistama inimõiguste päeva koos meiega, sest oleme koos EIK inimõiguste saadikutega selleks pannud kokku pea nädalapikkuse programmi.

7. detsembril kutsuvad meie saadikud Kätlin ja Birgit noori Keilasse filmiõhtule, et arutada vabaduse üle. Koos vaadatakse filmi “Reiviv Iraan” ja vestlusringis osalevad Maari Põim (SA Archimedes), Kätlin Kuldmaa (ÜRO noordelegaat, EIK inimõiguste saadik) ja ise Iraanis käinud noored. Vaata üritust meie lehel ja Facebookis.

8. detsembril viivad inimõiguste saadikud Saara ja Ulvi noortega läbi rände töötoa Lasnamäel Paepealse raamatukogus. Arutatakse, miks ja kuidas inimesed rändavad, ning keerulisematele küsimustele aitab vastuseid leida Johannes Mihkelsoni Keskuse ekspert. Vaata üritust meie lehel ja Facebookis.

10. detsembril on inimõiguste päev! Sel päeval tasub jälgida meie Facebooki lehte, sest just seal vastame me neile küsimustele, mis inimesed meile novembri teises pooles saatsid. Kokku tuleb vastamisele 10 küsimust – iga tund uus küsimus ja vastus! Loe kõiki vastuseid siit.

11. detsembril on kõigil võimalus Facebooki vahendusel kuulata esimest Inimõiguste aastakõnet. Kari Käsper võtab kokku inimõiguste aasta nii Eestis kui maailmas ja vaatab, kuhu me 70 aastaga jõudnud oleme. Vaata üritust meie lehel ja Facebookis. Vaata järele siit.

12. detsembril toimub saadikute Auri ja Paavo eestvedamisel Rakveres Feministeeriumi kokku kogutud #metoo ehk #minaka lugude ettelugemine ning vestlusring seksuaalsest ahistamisest, kus selgitusi jagab Virumaa Naiste Tugikeskuse jurist Merle Albrant. Vaata üritust meie lehel ja Facebookis.

Lisaks nendele ettevõtmistele saadame järgmise nädala jooksul kohalikesse raamatukogudesse ja koolidesse inimõiguste aruandeid, et inimestel üle Eesti oleks võimalik olla kursis inimõiguste olukorraga Eestis.

Tähista koos meiega!

Ostukorv