Rände töötuba // Встреча на тему миграции

Kuupäev: 8. detsember 2018
Algusaeg: 14:30
Asukoht: Paepealse raamatukogu, Paul Pinna, Tallinn, Eesti ()

Tahame seda või mitte, aga migratsioon puudutab meid kõiki. Kutsume Lasnamäe noori aruteluõhtule, et arutada selle aktuaalne ja väga kompleksse teema üle.

Mis on migratsioon ning miks inimesed üldse rändavad? Mis on aga sundmigratsioon? Kui raske on kohaneda uues keskkonnas? Millised väljakutsed sisserändajaid Eestis ootavad? Ning kui paljudele üldse antakse võimalus uues keskkonnas kohaneda?

Eesti Inimõiguste Keskuse saadikute poolt korraldatud rändetöötoas mõtiskleme migratsiooni kui nähtuse üle, luues võimalikke kontekste läbi mängu ja arutelu. Arutelu juurde on kutsutud ka vestlust modereeriv ja võimalikele küsimustele vastav ekspert Johannes Mihkelsoni Keskusest.

Osalema on oodatud noored vanuses 18–26 a. Palume registreerida: https://goo.gl/forms/RH6uYxmqbaAgEGMq2

Üritus toimub inimõiguste nädala raames. Üritust korraldab Eesti Inimõiguste Keskus koostöös Lasnaideega. Eesti Inimõiguste Keskuse inimõiguste saadikute programmi rahastab Sotsiaalministeerium läbi Hasarmängumaksu Nõukogu.

Vaata ka Facebookis


Хотим мы этого или нет, но тренды миграции касаются нас всех. Приглашаем молодёжь Ласнамяэ обсудить эту актуальную и очень многоуровневую тему.

Что такое миграция и почему люди вообще мигрируют? Что такое вынужденная миграция? Насколько сложно освоиться в новой среде, в новом обществе? Какие вызовы ждут мигрантов, приехавших в Эстонию? И какому количеству мигрантов вообще дают возможность приспособиться к новому окружению?

На мастерской по миграции, которую проводит Центр по правам человека, поразмыслим о миграции как явлении, исследуя различный контекст через игру и обсуждение. К участию в дискуссии приглашен в качестве модератора эксперт Йоханнес Михкельсон из Центра по правам человека. Также он ответит на вопросы.

Ждем к участию молодежь в возрасте 18-26 лет. Просим зарегистрироваться: https://goo.gl/forms/RH6uYxmqbaAgEGMq2

Мероприятие состоится в рамках недели по правам человека. Мероприятие организовывают Центр по правам человека в сотрудничестве с Ласнаидеей.

Мероприятие на Facebook

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv