Tasuta filmiõhtu “Reiviv Iraan”

Kuupäev: 7. detsember 2018
Algusaeg: 17:00
Asukoht: Keskväljak 13a, Keila, Harju maakond, Eesti ()

10.detsembril möödub 70 aastat inimõiguste deklaratsiooni vastuvõtmisest. Sellest hoolimata ei ole kõik õigused igal pool iseenesestmõistetavad. Tähistame inimõiguste deklaratsiooni aastapäeva tasuta filmiõhtuga Keilas Noortetoas Mõte Kuubis.

Pidevalt päevauudistes figureeriv Iraan on koduks samasugustele noortele nagu mujal maailmas, kuid nendest kuuleme vähe. Muusikaline dokfilm “Reiviv Iraan” süüvib Iraani noorte ellu ja uurib, millised on nende väljavaated tulevikule.

Filmi peakangelasteks on kaks noort DJ-d, kes võitlevad selle nimel, et oma muusikat teha ja karjääri edendada. Selleks peavad nad aga enamasti oma tegevust varjama, sest muusika tegemine Iraanis on keerulisem, kui esmapilgul tunduda võib. Riik kontrollib noorte igat liigutust, eesmärkide ellu viimine on keeruline ning vale samm võib osutuda saatuslikuks.

Dokumentaalfilm näitab meile, milliste piirangutega tuleb Iraani noortel igapäevaselt rinda pista ning pakub võrdlusmaterjali ja mõtteainet, millises vabaduses elame meie siin Eestis.

Peale filmi vaatamist toimub ka vestlusring, kus osalevad Maari Põim (Väärtusarenduse tegevuskava juht, projektide “Noored inimõiguste eest” ja “Teadlikud tegusad noored” koordinaator), ÜRO noordelegaat ja EIK inimõiguste saadik Kätlin Kuldmaa ning paar viimaste aastate jooksul Iraanis käinud noort. Pakutakse ka teed, kohvi ja suupisteid.

Üritus toimub inimõiguste nädala raames ning seda korraldavad Eesti Inimõiguste Keskuse inimõiguste saadikud. Üritust toetavad Eesti Inimõiguste Keskus / Estonian Human Rights Centre ja Noortetuba Mõte Kuubis . Eesti Inimõiguste Keskuse inimõiguste saadikute programmi rahastab Sotsiaalministeerium läbi Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaata üritust Facebookis

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv