11. – 15. septembril Tallinnas ja 18. – 22. septembril Tartus toimusid esmakordselt  võrdse kohtlemise edendamisele keskenduvad “Erinevus rikastab” nädalad. Nädalate eesmärk oli märgata ja tähistada mitmekesisust Eesti inimeste seas. Viie päeva jooksul pöörasime tähelepanu võrdsele kohtlemisele rahvuse ja rassi, puude, seksuaalse sättumuse ja vanuse alusel.

Nädala jooksul näitasime nii kinos Artis Tallinnas, kui kinos Cinamon Tartus järgnevaid filme:

Kokku vaatas filme 2700 inimest ning peale filme toimunud aruteludest võttis osa 750 inimest.

Erinevus rikastab nädalate raames oli nii Tallinnas Solarise keskuse, kui Tartus Taskus  võimalik külastada ajaloolist näitust “Berlin Yogyakarta: Hitleri terrorist tänapäeva inimõigusteni”. Näitus koosnes kahest osast: esimene pool tõi vaatajateni homoseksuaalide tagakiusamise natside poolt okupeeritud Euroopas, teises osas käsitleti nn Yogyakarta põhimõtetes sõnastatud tänapäeva inimõigusnormide rakendamist diskrimineerimisele seksuaalse sättumuse ja sooidentiteedi alusel. Näitust saab külastada Solarise ja Tasku keskustes. Näitust on võimalik vaadata ka onlines siin. 

Kokku jõudis näitus füüsilisel kujul üle 10 000 kontaktini ja veebilehel on näitust vaadanud üle 4000 erineva kontakti.

Nädalad lõpetasid kontserdid mõlemas linnas. Tallinnas püstijala koomikud grupist Comedy Estonia, ansamblid Laine, Svjata Vatra ja Kosmikud ning  “Laulge kaasa” eriseanss koos Reet Linnaga. Koostöös Briti saatkonnaga sai Vabaduse väljakul nautida ka sügava kuulmispuudega koomiku Steve Day (Inglismaa tuntud puuetega inimeste rühmast “Abnormally Funny People”) etteastet.

Kokku külastas lõpukontserte 725 inimest  

Nädalate jooksul tegime koostööd USA saatkonnaga kelle abil kõnelesid “Erinevus rikastab” nädala avamisel Judy ja Dennis Shepard, kelle poeg Matthew Shepard langes 90ndate lõpus vihamõrva ohvriks seksuaalse sättumuse alusel. Samuti tegime koostööd Eesti Pagulasab ja Tallinna Noorsootöö Keskusega.

Ostukorv