Erinevus rikastab filminädalal saab vaadata tasuta filme, mis räägivad lugusid inimestest, kes on lesbid, geid, biseksuaalid või transsoolised. See on kõrge tasemega ja mitmekesine valik filmidest, mis avardavad igaüks omal moel meie maailma. Tuletame filmiprogrammiga meelde, et arutelud kooseluseaduse või teiste LGBT inimesi puudutavate küsimuste üle ei ole abstraktsed juriidilised küsimused, vaid need puudutavad iga päev Eestis paljusid tavalisi inimesi. Avardagem seega koos oma maailma läbi heade filmide, mis räägivad elulisi lugusid. Tule ise ja kutsu tasuta filmiseansile kaasa ka elukaaslane, sõber või sugulane!

Programm:

Kolmapäev, 4. juuni kell 21:00
Haruldased õied (Flores raras, Brasiilia 2013)
Vaata treilerit.
Ameerika luuletaja Elizabeth Bishop’i ja Brasiilia arhitekti Lota de Macedo Soares’e vaheline traagiline armastuslugu. See veetlev ja klassikaline armastuslugu on intiimne läbilõige inspiratsiooni otsimisest ja kahe tähelepanuväärse kunstniku elust

Neljapäev, 5. juuni kell 21:00
Enne filmi Lapsed 404 esilinastub lühifilm Vaikivad Orhideed. Režissöör: Wang-Him YIP: Näitlejad: Külli Reinumägi, Rainar Aasrand ja Mikk-Hardi Tuisk. Kestvus 15 minutit.
Lapsed 404 (Дети 404, Venemaa 2014)
Vaata treilerit.
2013. aastal kirjutas Venemaa president Vladimir Putin alla seaduseelnõule, mis keelab “homoseksuaalse propaganda alaealiste seas”. Mis on saanud nüüd neist noortest, kes on võimetud oma õigusi kaitsma ning keda peetakse haigeks, patuseks ja ebanormaalseks?

Reede, 6. juuni kell 21:00
Bambi (Bambi, Prantsusmaa 2013)
Vaata treilerit.
Lapsepõlvest saadik on Marie-Pierre soovinud kanda vaid kleite ning talle ei meeldi oma nimi. Tema elu muutub seitsmeteistkümneaastaselt, kui avastab transvestiitide kabaree tuuri “Le Carrousel de Paris”. Mõne aasta pärast saab temast Bambi, müütiline tegelane Pariisi kabareedes 1950.-60. aastatel

Laupäev, 7. juuni kell 21:00
Enne filmi Geograafiaklubi esilinastub dokumentaalfilm See olengi mina. Kestvus 25 minutit.
Geograafiaklubi (Geography Club, USA 2013)
Vaata treilerit.
Kõik nad üritavad teismelistena ühiskonda sisse sulanduda, aga tõde on liiga raske varjata. Seega moodustavad erineva seksuaalse sättumusega õpilased koolis oma klubi, kus nad saavad vabalt jagada oma tundeid ja kogemusi. Mis saab aga siis, kui need saladusest klubist välja liiguvad?

Pühapäev, 8. juuni kell 21:00
Iga hetk (Any Day Now, USA 2012)
Vaata treilerit.
Võimas lugu armastusest, sallivusest ja perekonnast. Tõsielust inspireeritud film oma ema poolt hüljatud Downi sündroomiga teismelisest, kelle võtab oma hoole alla naabrid, kes juhtuvad olema geipaar. Järgneb raske kohtuvaidlus selle üle, kas perekond saab kokku jääda.

Kõikidel filmidel on eesti- ja venekeelsed subtiitrid. Tagatud on ligipääs liikumispuudega inimestele.

Pileteid on võimalik eel-broneerida netist aadressil www.kino.ee alates 28. maist. Veebis eelbroneeritud pileteid saab välja võtta ka kino Artis kassast. Kõik eelbroneeritud piletid PEAVAD olema 2 tundi enne seanssi välja võetud (või välja prinditud), vastasel juhul broneeritud kohad vabanevad.

Erinevus rikastab filmiprogramm on osa Oma Maailma Avardamise Festivalist. Filmifestival on osa Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituudi võrdse kohtlemise projektist „Erinevus rikastab“, mida kaasrahastavad Sotsiaalministeerium, Euroopa Liit ja Tallinna Tehnikaülikool.

Ostukorv