Mitmekesine mai: värsked hitid tiimiüritusel, pidžaamadega kamp kontoris ja kolleegid toidupangas

Mitmekesisust tõsteti eelnenud kuul esile kümnetes ja kümnetes organisatsioonides, tähistati ka täitsa esimest korda. Üksteise erinevuste tundma õppimiseks ja neist rõõmu tundmiseks pandi kokku väga lõbusaid, inspireerivaid ja mõtlemapanevaid tegevusi. Aitäh personalijuhtidele kes enda ettevõtmisi meiega jagasid!

Digitaalseid lahendusi pakkuv ADM ja Maria Eelmets

Sel aastal tähistasime ADMis mitmekesisust terve nädala vältel toimunud erinevate tegevuste, teemapäevade, koolituste ja lõbusate koosviibimistega. Muuhulgas riietusime kontoris pidžaamadesse, tõime tööle kaasa oma hobid (ka need kõige ekstreemsemad ja eksootilisemad) ja õppisime inspireeriva Jakob Rosina eestvedamisel selle kohta, kuidas veebikeskkondi erinevate puuetega inimestele ligipääsetavalt üles ehitada. Paljude ADMikate sõnul oli see üks kõige paeluvamaid sündmusi, millest kõik meie töötajatest midagi enda igapäevaellu ja -töösse kaasa said võtta. Lisaks harjutasime tiimitööd, ehitasime roboteid, õppisime kolleege nende emakeeles tervitama ning viisime end kurssi mitmekesisusega nii ADMi sees kui kogu maailmas.

Lõbusa üheksaliikmeline kamp poseerimas pidžaamades

Nordea Eesti mitmekesisuse ja kaasatuse projektide eestkõneleja ja -vedaja Külli Bekker

Nordea Grupp tähistas mitmekesisust terve kuu vältel, eesmärgiks oli märgata ja väärtustada iga inimese erinevusi nii töökeskonnas kui ühiskonnas laiemalt. Teema ”Sildu luues” inspireeris meid sündmuste korraldamisel, kus peale pikka pandeemiast tingitud eraldatuse perioodi oli võimalus taaskord füüsiliselt kokku tulla ja omavahel uusi ühendusi luua. Üheks ägedaks sündmuseks oli  ”Coffee Corner: Diversity and Inclusion in Estonia”, kus töötajatel oli võimalus rohkem teada saada Nordea Eesti mitmekseisuse ja kaasatuse tegemistest. Avasime teemat ka läbi mängulise ”privilege walk’i” (privileegide jalutuskäik), kus küsimustele vastates mõistsime, kui erinevad me kõik oleme ning mis ühe inimese jaoks on iseenesest mõistetav (nt nahavärv, võimalus omandada (tasuta) haridust, vanuselise diskrimineerimise vähesus või puudumine, usulised tõekspidamised, seksuaalsed eelistused, puue, jmt), on teisele inimesele suur privileeg. Lisaks tegime ühise külastuse LGBTIQA+ kogukonda võimestavale fotonäitusele, komplekteerisime Toidupangaga Ukrainasse saadetavaid toiduvarusid ja korraldasime eelkõige välismaistele kolleegidele Tallinna vanalinna legendide tuuri.

Suures laoruumis kolm inimest pakkimas kastisse esemeid

FinTech Legal Center ja Kairit Eerma

Meil on mitmekesine meeskond – esindatud on kuus erinevat rahvust, seksuaalne orientatsioon, kultuuriline taust, erinevad nahavärvid, erinevad vanused ning äärmiselt ägedad isiksused jpm. Tähistasime oma esimest mitmekesisuse päeva koos igakuise meeskonna ühisüritusega. Soovisime meeskonda üllatada ja valmistasime ette playlisti, kus olid esindatud iga rahvuse tuntud muusikapalad ja meie meeskonnaliikmed märkasid seda. Nii mõnigi tuli küsima, et ‘’Kust sa seda lugu tead? Kust sa selle loo leidsid?’’ Algselt oli planeeritud piknik õues, aga ilm oli Eestile omaselt pilves ning sajune ja sundis meid pikniku meeleolu looma meie koosolekute ruumis, kus vaip meenutab kangesti muru. Mängisime Office Triviat, kus oli küsimusi kolleegide kohta ja nii mõnigi vastus oli üllatav aga väga põnev. Võtsime osa inimõiguste keskuse poolt jagatud õpetlikust viktoriinist ja meie ettevõtte juht tõstis mitmekesisuse ja kaasatuse teemat esile ka selle päeva blogipostituses.

Inimesed pikniku pidamas rohelisel vaibal justkui see oleks muru

 

 

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
#mitmekesisuse-kokkulepe #mitmekesisuse-paev
Ostukorv
  • Ostukorv on tühi.