Mitmekesisuse päev 2021

Kuupäev: 12. mai 2021
Juhuu, mitmekesisuse päev tuleb 12. mail!

 

Inimõiguste keskus kutsub kõiki üheskoos tähistama seda, mis meid erinevaks teeb ja ühte seob. Alati rõõmurohkel ja silmaringi avardaval mitmekesisuse päeval pöörame tähelepanu iga inimese tähtsusele ning erakordsusele organisatsioonides, tutvusringkondades ja ühiskonnas laiemalt. Meie erinevad kogemused, vaatenurgad ja teadmised täiendavad üksteist ning toovad meid kokku – mitmekesisus ühendab!

Mitmekesisuse päev on võimalus jagada üksteisega mitmekesisusest tulenevat rõõmu, õppida midagi uut ja jagada toredaid kogemusi – ning seda saab tähistada igaüks! Kas kutsud külla mõne inspireeriva esineja, julgustad oma töötajaid rääkima enda mitmekesisusest või korraldad kaasahaarava võistluse? Distantsilt saab pidada koolitusi, mängida lauamänge, teha fotonäitusi ja mida kõike veel! Sel aastal on ka rahvusvähemuste kultuuriseltsid valmis organisatsioone külastama virtuaalselt ning sotsiaalne ettevõte Köömen lubab Zoomi vahendusel õpetada inimesi araabia toite valmistama. Kui need ideed ei kõneta, leiad muid mõtteid mitmekesisuse päeva tööriistakastist.

Tähista koos meiega! Pane oma mitmekesisuse päeva ettevõtmine kirja SIIN, märgi end osalejaks Facebooki üritusel ja jaga oma tegemisi sotsiaalmeedias teemaviitega #mitmekesisus või #mitmekesisusepäev!

Mitmekesisuse päeva korraldab Eesti Inimõiguste Keskus koostöös Eesti mitmekesisuse kokkuleppe võrgustikuga. Meie mitmekesisuse päev on osa Euroopa mitmekesisuse kuust.

Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna üritusi toetab Sotsiaalministeerium. 

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv