MILLAL JA MIKS?

2019. aasta mitmekesisuse päev toimus 17. aprillil. Mitmekesisuse päeva eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Kõigil tööandjatel, organisatsioonidel ja eraisikutel on võimalik lüüa päeva väärtuste tutvustamises kaasa ja korraldada sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis mõni huvitav üritus!

AVALIKKUSELE

2019. aasta mitmekesisuse päev jätkas toidumaailma mitmekesisuse lainel. Tutvustasime põnevaid ja erilisi toidukohti, kus mitmekesine on nii menüü, interjöör kui inimesed ise.

KORRALDA midagi sisukat ja vahvat ENDA ORGANISATSIOONIS

Mitmekesisuse päev toimub Eestis igal kevadel. Päeva tähistamises on kaasa lööma ja üritusi korraldama oodatud kõik Eesti ettevõtted ja organisatsioonid. Tööandjad kannavad olulist rolli võrdse kohtlemise põhimõtete eest seismisel, viies neid väärtusi kandvad sõnumid oma töötajate, klientide ja koostööpartneriteni. Seega loodame korraldajatena, et paljud tublid tööandjad panevad päeva õnnestumisele oma õla alla. Mitmekesisusega haakuvaid tegevusi on oodatud läbi viima ka noortekeskused, teatrid, koolid, kinod, ülikoolid, klubid ja sõpruskonnadki!

Varasematel aastatel on kinod korraldanud mitmekesisuse teemaga haakuvaid eriseansse, Tallinna Kaubamaja Grupis on päeva hinnatud nii sõnas, kui lisatud näiteks kõigile ostutšekkidele mitmekesisuse päeva puhul tervitus, Advokaadibüroo LMP pakkunud tasuta õigusabi tööalase diskrimineerimise ohvritele, Manpower külastanud terve kollektiiviga meie lilleinstallatsiooni ning kajastanud päeva väärtusi oma blogis, Töötukassas aga on maitstud rahvusroogasid, proovitud ratastoolis toimetulekut või saada tükikest aimu pimeda inimese maailmast – loe nende tegemiste kohta siit.

Näiteks 2017. aastal tähistas mitmekesisuse päeva ligi 40 asutust, ettevõttet ja organisatsiooni, kelle ettevõtmisel pöörati päevale töötajate, klientide, õpilaste, seltsiliikmete tähelepanu umbes 80 erinevas kohas üle Eesti. 2018. aastal aga tähistati päeva juba ligi 100s erinevas asukohas ja osa võttis 30 erinevat toidukohta. Vaata 2017. aasta  ja 2018. aasta tegevusi lähemalt.

AGA MIDA KORRALDADA?

Oleme koostanud tööriistakasti ideede ja ettepanekutega, mida mitmekesisuse päeva puhul korraldada oma töötajatele, koostööparteritele ja avalikkusele. Materjal on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, teha võib loomulikult palju muudki!

Mõned näited tegevustest:  sõnavõtud, arutelud, seminarid, töötoad mitmekesisuse teemal. Fotokonkurss töötajatele-õpilastele-partneritele mitmekesisuse teemal, temaatiline viktoriin või filmivaatamine. Ühine erinevate rahvustoitude valmistamine või tavapärasest mitmekesisem valik töökoha kohvikus. Mitmekesisuse-teemalise infohommiku või seminari korraldamine koostööpartneritele. Koolitus võrdse kohtlemise, mitmekesisuse, inimõiguste teemal. Eelmistel aastatel on kutsutud näiteks ettevõttesse pimemassööre, Ladina-Ameerika tantsude õpetajaid, õpitud valmistama korea toitu, tutvutud pagulaste eluga Eestis, mängitud pimelauatennist ning üks organisatsioon kutsus ühislõunale oma büroohoones asuvad teised rentnikud, et koos mitmekesisuse teemat arutada. Kutsuge ka julgelt esinejaid ja valdkonna eksperte – nõu võid alati küsida meilt!