MILLAL JA MIKS?

Mitmekesisuse päeva eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Kõigil tööandjatel, organisatsioonidel ja eraisikutel on võimalik lüüa päeva väärtuste tutvustamises kaasa ja korralda sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis mõni huvitav üritus! Järgmine mitmekesisuse päev toimub 17. aprillil 2019.

AVALIKKUSELE

2018. aasta mitmekesisuse päeva avalikkusele suunatud ettevõtmine oli keskendunud toidule. 25. aprillil oli kõigil mitmekesisuse sõpradel võimalik nautida mitmekesiseid päeva- ja eripakkumisi erinevates söögikohtades üle Eesti. Vaata lähemalt!

KORRALDA midagi sisukat ja vahvat ENDA ORGANISATSIOONIS

Mitmekesisuse päeva tähistamises on kaasa lööma ja üritusi korraldama oodatud kõik Eesti ettevõtted ja organisatsioonid. Tööandjad kannavad olulist rolli võrdse kohtlemise põhimõtete eest seismisel, viies neid väärtusi kandvad sõnumid oma töötajate, klientide ja koostööpartneriteni. Seega loodame korraldajatena, et paljud tublid tööandjad panevad päeva õnnestumisele oma õla alla. Mitmekesisusega haakuvaid tegevusi võib samas läbi viia ka noortekeskustes, teatrites, koolides, kinodes, ülikoolides, klubides ja sõpruskondadeski!

Näiteks on varasematel aastatel kinod korraldanud mitmekesisuse teemaga haakuvaid eriseansse, Tallinna Kaubamaja Grupis on päeva hinnatud nii sõnas, kui lisatud näiteks kõigile ostutšekkidele mitmekesisuse päeva puhul tervituse, Advokaadibüroo LMP pakkunud tasuta õigusabi tööalase diskrimineerimise ohvritele, Manpower külastanud terve kollektiiviga meie lilleinstallatsiooni ning kajastanud päeva väärtusi oma blogis, Töötukassas aga on maitstud rahvusroogasid, proovitud ratastoolis toimetulekut või saada tükikest aimu pimeda inimese maailmast – loe nende tegemiste kohta siit.

Näiteks 2017. aastal tähistas mitmekesisuse päeva ligi 40 asutust, ettevõttet ja organisatsiooni, kelle ettevõtmisel pöörati päevale töötajate, klientide, õpilaste, seltsiliikmete tähelepanu umbes 80 erinevas kohas üle Eesti. Vaata 2017. aasta  ja 2018. aasta tegevusi.

AGA MIDA KORRALDADA?

Oleme koostanud tööriistakasti ideede ja ettepanekutega, mida mitmekesisuse päeva puhul korraldada oma töötajatele, koostööparteritele ja avalikkusele. Materjal on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, teha võib loomulikult palju muudki!

Mõned näited tegevustest:  sõnavõtud, arutelud, seminarid, töötoad mitmekesisuse teemal. Fotokonkurss töötajatele-õpilastele-partneritele mitmekesisuse teemal, temaatiline viktoriin või filmivaatamine. Ühine erinevate rahvustoitude valmistamine või tavapärasest mitmekesisem valik töökoha kohvikus. Mitmekesisuse-teemalise infohommiku või seminari korraldamine koostööpartneritele. Koolitus võrdse kohtlemise, mitmekesisuse, inimõiguste teemal. Eelmistel aastatel on kutsutud näiteks ettevõttesse pimemassööre, Ladina-Ameerika tantsude õpetajaid, õpitud valmistama korea toitu, tutvutud pagulaste eluga Eestis, mängitud pimelauatennist ning üks organisatsioon kutsus ühislõunale oma büroohoones asuvad teised rentnikud, et koos mitmekesisuse teemat arutada. Kutsuge ka julgelt esinejaid ja valdkonna eksperte!