Alustas inimõiguste keskuse podcast. Avaldame keskuse 10 aasta juubeli lähenedes kümme episoodi, kus tutvustame oma tööd asjatundjate selgituste ja inimlike lugude läbi. Kuula, mõtle kaasa ja seisa koos meiega iga inimese inimõigusi austava Eesti eest. Podcasti leiad SoundcloudistiTunes’ist ja Spotify’st.

Podcasti saatejuht on Iiris Viirpalu, episoode toimetab Egert Rünne ja helid teeb ilusaks Jörgen Hermaste.

 

Inimõiguste podcast #6 – Mitmekesisuse edendamise võlud

Miks organisatsioonid tegelevad mitmekesisuse juhtimisega? Mida see täpsemalt tähendab? Käes on jagada teiega Inimõiguste podcasti uut osa, kus mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna tegemistest Eesti Inimõiguste Keskuses käis rääkimas valdkonna eestvedaja Liina Rajaveer. Muuhulgas kutsub Liina tööandjaid liituma mitmekesisuse kokkuleppega ning taotlema mitmekesise tööandja märgist “austame erinevusi”.

Valdkonna tutvustust ilmestab saate teises pooles ühe organisatsiooni lugu: ADM Interactive’i juht Klemens Arro selgitab, miks kõigi võrdne kohtlemine on nende jaoks oluline põhimõte ning mida see tööandjale ja ettevõttele annab.

Inimõiguste podcast #5 – Romad Eestis

Inimõiguste podcasti seekordne osa keskendub romade elule Eestis. Stuudios käis Keskuse tegevjuht Egert Rünne, kes viis aasta alguses läbi uuringu romade elust, õigustest ja kogukonna kaasamise võimalustest Eestis. Saate teises pooles räägib ise kogukonda kuuluv Zalina laiemalt romade eluolust, kogukonna ajaloost, väärtustest ja nende kohta käivatest eelarvamustest.

Inimõiguste podcast #4 – Strateegiline hagelemine

Seekordne osa keskendub strateegilisele hagelemisele. Mis seda iseloomustab ja kuidas erineb strateegiline kaasus teistest kohtukaasustest? Stuudios käisid Keskuse strateegilise hagelemise ekspert Kelly Grossthal ning Marina, kes rääkis oma kooseluperekonda puudutavast kohtuprotsessist ja nende peret tabanud probleemist.

Inimõiguste podcast #3 – Festhearti juhtum

Podcasti kolmandas episoodis räägime strateegilisest hagelemisest Rakvere LGBTI+ filmifestivali Festheart näitel. Stuudios on festivali juht Keio Soomelt, kes tutvustab filmifestivali tegemisi ning selgitab, miks tuli Festheartil koostöös advokaat Liisa Linna ja Eesti Inimõiguste Keskusega Rakvere linna vastu kohtusse minna. Saate teises osas avab keskuse ekspert Kelly Grossthal strateegilise hagelemise valdkonda.

Inimõiguste podcast #2 – Geid ja lesbid

Inimõiguste podcasti teine episood räägib suhtumisest geidesse ja lesbidesse Eestis: stuudios on Liis Grünberg Turu-Uuringutest, kes räägib värskest avaliku arvamuse uuringust LGBT teemal. Saate teises pooles jutustab kogukonna liige oma elust Eestis lesbina. Loe uuringu kohta lähemalt.

Inimõiguste podcast #1 – Pagulased

Esimene episood räägib pagulastest: stuudios on keskuse pagulasvaldkonna jurist Liina Laanpere, kes kirjeldab varjupaigataotlemise protsessi ja keskuse rolli pagulastega tegelemisel. Pärast Liinat räägib Eestis varjupaika saanud ning siin juba 9 aastat elanud ja töötanud Umar, kes nüüdseks saanud ka Eesti kodakondsuse.

Saatejuht: Iiris Viirpalu. Toimetaja: Egert Rünne. Heli: Jörgen Hermaste