Ootame edumeelseid tööandjaid mitmekesisuse märgist taotlema

Taas on Eesti tööandjatel võimalus taotleda mitmekesise tööandja märgist “Austame erinevusi”. See on märgis tööandjale, kes väärtustab kõiki oma töötajaid, peab lugu võrdsest kohtlemisest ning hindab mitmekesisust edendavat ja kaasavat organisatsioonikultuuri.

“Austame erinevusi” on kvaliteedimärk, mis näitab, et ettevõte või asutus on atraktiivne tööandja, mis ootab tööle talente sõltumata nende taustast. “”Austame erinevusi“ märgis annab ühelt poolt inimesele kindluse, et Häirekeskuse lähtub oma tegevutes kindlatest väärtustest. Teisalt annab see teadmise ka ühiskonnas laiemalt, et oleme organisatsioon, mis arvestab erinevustega,” selgitas Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Märgis saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, et organisatsioon hoolib Eestist ja maailmast ning annab oma panuse selle paremaks muutmiseks. “Mitmekesisuse märgis näitab, et ettevõte pöörab suurt tähelepanu eetikale ja inimõigustele ning mõistab, et mitmekesine personal on ainult positiivne väärtus. See näitab, et ettevõte pöörab personalivalikul tähelepanu eelkõige ametialasele pädevusele, mitte stereotüüpidele,” toonitas Koduekstra tegevjuht Tõnu Lemsaar. Mõlemaid organisatsioone tunnustati märgisega 2018. aastal. 

Märgise taotlemise eeltingimuseks on see, et mitmekesisuse, kaasatuse ja võrdse kohtlemise põhimõtted on teie väärtustes olulisel kohal – olete näiteks liitunud mitmekesisuse kokkuleppega või sõnastanud need oma sisedokumentides. Taotlemisprotsessi esimeseks sammuks on oma organisatsiooni hindamine, seejärel tuleb sellele toetudes panna paika 2-aastane mitmekesisuse plaan, mis sisaldab tegevuskava. Plaani koostamise juures on organisatsioonile soovi korral abiks kogemustega mitmekesisuse nõustajad. 2020. aastal on mitmekesisuse plaanide esitamise tähtajaks 30. aprill. Märgise saajaid tunnustame pidulikult sügisel 2020, märgis kehtib kaks aastat.

“Märgise saanud organisatsioonid peavad oluliseks, et see aitab neil konkurentsitihedal tööturul teiste tööandjate seast eristuda ning meelitada ligi tipptalente. Samuti näevad nad seda hea võimalusena kinnitada töötajatele, et nende heaolu on tähtis, ning näidata partneritele ja klientidele oma edumeelsust,” selgitas EIK mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht Liina Rajaveer. Esimesed organisatsioonid said märgise 2018. aastal – vaata märgise saanud tööandjaid.

Loe taotlemise kohta rohkem ja tule osale märgise infotunnis 20. veebruaril kell 12 Nordic Hotel Forumis.

 

Märgise “Austame erinevusi” on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium ning seda annab 2018. aastast välja Eesti Inimõiguste Keskus.

#mitmekesisus #margis
Ostukorv
  • Ostukorv on tühi.