Tiim:
  • Egert Rünne
  • Kelly Grossthal

Projekti eesmärgiks on täiendad veebipõhist vahendit inimõigustealaseks harimiseks.

Projekti üldeesmärk on Eesti elanike teadlikkuse tõus ja sallivuse suurendamine. Läbi platvormi saab iga inimene ise oma olukorda hinnata, tuvastada inimõiguste rikkumine või lihtsalt teada saada oma õiguste kohta.  Juhis ei ole abiks ainult üksikjuhtumite korral, vaid on ka oluliseks üleüldise inimõiguste olukorra mõjutajaks ja parandajaks. Juhis keskendub kõige probleemsematele valdkondadele: kohtusüsteemi toimimine, mittekodanikud, halb valitsemistava, tingimused kinnistes asutustes, LGTB, üldine ja peresisene vägivald.

Iga teema alt leiab lugeja:

  • kuidas tuvastada potentsiaalne inimõiguse rikkumine;
  • millised on õiguskaitse protseduurid ja tavad riiklikul, Euroopa Liidu ja rahvusvahelisel tasemel;
  • millised on alternatiivsed lahendused seaduste või protseduuride puudumisel;
  • mis on riigi ja asjasse puutuvate isikute moraalsed kohustused.

E-juhis on mõeldud laiale lugejaskonnale, abiks kõigile inimestele nende õiguste mõistmisel, aga ka näiteks haridusasutustele, mittetulundusühingute töötajatele ja sotsiaaltöötajatele. Kokkuvõttes valmib kasutajasõbralik ja veebis kõigile tasuta kättesaadav abi- ja õppematerjal.

Inimõiguste E-juhist Eestis kaasrahastati Euroopa Liidu poolt projekti „Inimõiguste kaasav haridus – värav kodanikuosalusse ja Euroopa kodanike ühiste väärtusteni“ raames (projekt nr 2021-1-LV01-KA220-ADU-000028213, 01.11.2021 – 31.05.2024). Euroopa Liit ega Erasmus+ ei vastuta projekti tulemuste ja sisu eest.

Ostukorv