Strateegilise hagelemise väljakutsed Poolas

Kuupäev: 28. november 2019
Algusaeg: 11:00

Poola Helsingi Inimõiguste Sihtasutuse eksperdi Katarzyna Wisniewska seminar olukorrast Poola õigusmaastikul ja võimalustest läbi strateegilise hagelemise inimõiguste eest seista

Poolas on viimastel aastatel olnud kohtuvõimu sõltumatus tugeva rünnaku all, näiteks otsustas käesoleva aasta juunis Euroopa Kohus, et Poola seadus, mis langetas kohtunike pensioniiga, pole põhjendatud ning õõnestab kohtunike sõltumatust. Kriitikute sõnul oli sellise sammu eesmärgiks üksnes vabaneda kohtunikest, kes pole võimuparteile meelepärased. Riik on Euroopa Liidu Kohtus silmitsi veel mitme teemaga, mis puudutavad valitsuse algatatud justiitsreforme. Samuti on Euroopa Komisjon algatanud Poola vastu Euroopa Liidu lepingu 7. artiklist tuleneva rikkumismenetluse “Poola õigusriiki ähvardavate süsteemsete ohtude” tõttu, muuhulgas on probleemiks Poola soov, et kohtunike distsiplinaarmenetlusi lahendavad kohtunikud, kelle on määranud parlament.

Sellises keskkonnas püüab inimõiguste eest seista Poola Helsingi Inimõiguste Sihtasutus, kelle õigusprogrammil on kolm alasuunda: strateegiline hagelemine, õigusabi pakkumine kaasustes, mis puudutavad individuaalseid õigusi ja vabadusi ning õigussüsteemi monitooring. 28. novembril külastab Eesti Inimõiguste Keskust fondi strateegilise hagelemise eestvedaja Katarzyna Wisniewska, kes teeb olukorrast ülevaate.

Seminari päevakava:

10.30-11.00 Kogunemine, tervituskohv
11.00 Tervitussõnad
Kelly Grossthal, Eesti Inimõiguste Keskus, strateegilise hagelemise valdkonna eestvedaja
11.00 Katarzyna Wiśniewska ettekanne
13.00-14.00 Ühine lõuna ja diskussioon

Üritus on kutsetega, huvi korral võta ühendust: kelly.grossthal@humanrights.ee

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv