Mitmekesisuse, kaasatuse ja võrdse kohtlemise koolitus “Austame erinevusi” märgise taotlejatele

Kuupäev: 15. veebruar 2024
Algusaeg: 10:00
Asukoht: Roseni 9, Tallinn, Eesti ()

2024. aastal saab taas taotleda ja pikendada mitmekesise tööandja märgist “Austame erinevusi”! Märgis on kvaliteedimärk, mis näitab tööandja väärtusi: hoolimist oma töötajatest, klientidest ja koostööpartneritest sõltumata nende erinevustest või eripäradest ning panustamist parema ühiskonna loomisse. Märgis on tunnustus ja ühtlasi arenguvõimalus kõigile Eesti tööandjatele, kes väärtustavad mitmekesisust ja pingutavad kaasava töökeskkonna loomise nimel.

15. veebruaril kell 10.00-15.30 kutsume märgist taotlevaid tööandjaid koolitusele, mis pakub teoreetilisi ja praktilisi teadmisi mitmekesisuse juhtimise, kaasava töökeskkonna loomise ja võrdse kohtlemise tagamiseks, sh eesmärkide seadmiseks ja tulemuste mõõtmiseks, mitmekesisuse tegevuskava koostamiseks. Koolitus lähtub “Austame erinevusi” märgise taotlemiseks vajalikest eeldustest ja kriteeriumitest.

Koolitus toimub Metropol Spa hotelli saalis 3, Roseni 9, Tallinn.

Palun pane end kirja siin.

Päevakava:

9:45 – 10.00 Registreerimine ja tervituskohv

10.00 – 11.30 Mis on mitmekesisus ja kaasatus? Milline on mitmekesisuse ja kaasatusega tegelemise kasu töökeskkonnas? Kust tulevad stereotüübid ja eelarvamused, milline on nende mõju meie mõtlemisele, otsustele ja käitumisele ning mida nendega peale hakata? Kuidas organisatsioonis mitmekesisust väärtustama ja kaasatust suurendama hakata?

11.30 – 11.45 Paus

11.45 – 13.15 Mida tähendab võrdne kohtlemine ja diskrimineerimise keeld? Millised on tööandja kohustused ja võimalused võrdse kohtlemise põhimõtte rakendamisel?

13.15 – 14.00 Lõuna

14.00 – 15.30 Kuidas luua mitmekesisuse plaani: seada eesmärke, panna paika tegevusi, mõõta tulemusi?

Lähenemine: Koolitus on intensiivne ja praktilise iseloomuga, kus osalejad saavad aruteludes kaasa lüüa ja teha harjutusi ning ülesandeid oma organisatsioonist lähtudes. Koolituse lõpuks on osalejatel esmane mitmekesisuse plaan koos eemärkide, tegevuste ja tulemustega.

Koolitust viib läbi Helen Talalaev, inimõiguste keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht.

Kohtade arv on piiratud. Koolitus on osalejatele tasuta.

Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna üritusi toetab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv