Minu hääl Euroopas: vestlus Euroopa Parlamendi kandidaatidega

Kuupäev: 9. mai 2024
Algusaeg: 15:15
Asukoht: Vabaduse väljak, Kesklinna linnaosa, Kesklinna, 10146 Harju maakond, Eesti ()

Tee oma hääl kuuldavaks! Euroopa Parlamendi valimiste eel, Euroopa päeval kutsume 9. mail kell 15:15 Vabaduse väljakule kokku Euroopa Parlamendi kandidaadid, et arutleda selle üle, kas ja kuidas iga Eesti inimene Euroopa asjades kaasa saab rääkida.

Kuidas tulevad toime eakad digitaliseerunud maailmas? Milliste probleemidega seisavad silmitsi puuetega inimesed? Kas naistel peaks olema õigus oma keha üle ise otsustada? Tule kohale, et saada teada, kuidas Euroopas oma huve paremini kaitsta!


Ajakava:

15:15-15:30 kogunemine

15:30-15:35 tervitus Eesti Inimõiguste Keskuselt, projekti “Euroopa tuleviku parlament” tutvustus

15:35-17:00 paneelvestlus Euroopa Parlamendi kandidaatidega

Marina Kaljurand (Sotsiaaldemokraadid), Margus Tsahkna (Eesti 200), Lavly Perling (Parempoolsed), Evelyn Sepp (Eestimaa Rohelised), Luukas-Kristjan Ilves (Reformierakond), Urmas Reinsalu (Isamaa). Vestlust modereerib Sigrid Solnik. Osalejate nimekiri täiendamisel.

17:00-17:20 küsimused & vastused vabas vormis

17:20-17:30 kokkuvõte & ürituse lõpp


Küsimuste korral võta meiega ühendust aadressil joosep.nahkor@humanrights.ee.

Üritus toimub projekti “Euroopa tuleviku parlament” raames, mis tugineb “Euroopa tuleviku konverentsi” poliitikaettepanekutele. Et ettepanekutes oleks arvestatud ühiskonna haavatavate ja väheesindatud gruppide vajadustega, on neid täiendatud rahvusvahelistel kodanikepaneelidel, kuhu kaasati ka naisi, noori, eakaid, rahvusvähemusi ja teisi gruppe, kelle hääl kipub poliitikaloomes tähelepanuta jääma. Viimase töö tulemusega saab tutvuda siin. Projekti rahastab Euroopa Komisjon.

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv