Koolitajate koolitus põimõppekursuse “Mitmekesisus töökohal” läbiviimiseks

Kuupäev: 11. juuni 2021
Algusaeg: 09:00
Asukoht: Hotell Metropol, Roseni, Tallinn, Eesti ()

Kõigil huvilistel on võimalik osaleda koolitajate koolitusel, misjärel saab hakata läbi viima põimõppekursust “Mitmekesisus ja kaasatus” oma organisatsioonis. Osalema on oodatud need, kes tegelevad organisatsioonis mitmekesisuse ja kaasatuse või personalijuhtimise valdkonnaga ning on valmis viima läbi töötuba ja koolitusi sel teemal.

Põimõppekursus on välja töötatud rahvusvahelise projekti “Mitmekesisus töökohal” (Diversity@Work) raames ning käsitleb mitmekesisuse juhtimise kasu, stereotüüpide, eelarvamuste ja kallutatuse mõju töökeskkonnas ning aitab arendada kaasavaid hoiakuid. Kursus koosneb videoloengutest, enesekontrolli testidest ja harjutustest ning interaktiivsest töötoast. Eelkõige keskendub koolitus töötoa läbiviimisele, kuid tutvustatakse kõiki kursuse osi. Koolitajate koolituse läbijal on kohustus läbida eelnevalt kursuse virtuaalne osa (kokku ~2 tundi omas tempos), millele saab ligipääsu, andes oma huvist märku liina.rajaveer@humanrights.ee.

Koolitust viivad läbi mitmekesisuse ja kaasatuse eksperdid Liina Rajaveer ja Kelly Grossthal inimõiguste keskusest, kes juhtisid ka kursuse väljatöötamise protsessi. Koolitus toimub Metropol hotellis ja kohtade arv on piiratud. Järgime kehtivaid reegleid ning hoiame kõigi tervist.

Päevakava:

9:00 Kogunemine ja tervituskohv

9:15 Sissejuhatus, kursuse ülesehitus ja lähtekohad

10:00 I harjutus ja nõuandeid selle läbiviimiseks

10:30 Mis on mitmekesisus ja kaasatus töökeskkonnas? Arutelu ja selle läbiviimine

11:15 KOHVIPAUS

11:30 II harjutus ja nõuandeid selle läbiviimiseks

12:30 LÕUNA

13:00 Kaasatus ja tõrjutus: arutelu ja selle läbiviimine

13:30 Variandid töötoa läbiviimiseks: 3-tunnine ja 7-tunnine koolituskava

13:40 III harjutus ja nõuandeid selle läbiviimiseks

14:20 SIRUTUSPAUS

14:30 Päeva kokkuvõte

15:00 LÕPP

 

Anna oma osalemishuvist märku liina.rajaveer@humanrights.ee

Koolitus on osalejatele tasuta. Projekti “Mitmekesisus töökohal” kaasrahastab Euroopa Liit.

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv