Aruteluõhtu: Kas sõna on vaba?

Kuupäev: 23. mai 2019
Algusaeg: 18:00
Asukoht: Telliskivi 60-A1-65 ()

Eesti Inimõiguste Keskus korraldab 23. mail Erinevate Tubade Klubis aruteluõhtu sõna- ja meediavabadusest. Paneelis arutlevad arvamusliidrid ja ajakirjanikud sõna- ja arvamusvabaduse olulisusest ja selle eri ilmingutest ühiskondlikus kontekstis. Arutelus osalevad ajakirjanik Vilja Kiisler, Müürilehe sotsiaaliatoimetaja Henri Kõiv, Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu ning Vaba Lava juht, endine juhtivprokurör Steven-Hristo Evestus. Arutelu modereerib Eesti PEN-klubi president Kätlin Kaldmaa.

Väljendusvabadus on tähtis inimõigus, mis on vajalik demokraatliku ühiskonna olemasoluks. See võimaldab ideede, arvamuste ja informatsiooni vaba vahetust ja aitab ühiskonna liikmetel kujundada oma arvamusi avaliku tähtsusega teemadel. Väljendusvabadus teenib avaliku mõttevahetuse huve, toetades vaba ja sõltumatut ajakirjandust, loometegevust, informeeritud kodanikkonda ja riigi läbipaistvat toimimist. Meedia informeerib ühiskonda avalikku huvi pakkuvatel teemadel ja loob olulise platformi avalikuks mõttevahetuseks, kontrolliks ja kajastamiseks. Seega peetakse sõltumatut meediat ja kvaliteetajakirjandust demokraatliku ühiskonna „vahikoeraks“.

Sündmusel tutvustame ka Balti riikide koostöös loodud Inimõiguste e-giidi uusi peatükke ja oma inimõigustealaste teadmiste testimiseks mõeldud tööriista. Inimõiguste e-giid sisaldab ka põhjalikku väljendus- ja meediavabaduse teemalist peatükki.

Sündmus on kõigile tasuta, soovijad võivad teha kohapeal annetuse Eesti Inimõiguste Keskusele.

Sündmust kaasrahastab Erasmus+ Euroopa Liidu Programm.

Liitu sündmusega Facebook’is.

Ajakava:

18.00 – 18.30 Kogunemine, registeerumine

18.30 – 19.00 Giidi tutvustus

19:00-21:00 Arutelu

Annetades toetad inimõigusi!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse! Ka väikesel summal on kaal, kui suure südamega inimesi on hulganisti.

Annetan