Arutelu “Inimõigused kui piits ja präänik” Arvamusfestivali alal “Kõik on kaasas!”

Kuupäev: 12. august 2022
Algusaeg: 18:00
Asukoht: Paide vallimägi, Paide, Järva maakond, Eesti ()

Inimõiguste keskus kutsub 12. augustil kell 18.00 Arvamusfetsivali alale “Kõik on kaasas!”.

Korraldame 10. sünnipäeva tähistaval Arvamusfestivalil päevakajalise arutelu pealkirjaga “Inimõigused kui piits ja präänik”. Arutleme, milline on inimõiguste olukord Eestis ja küsime, kas inimõigused on meil piisavalt kaitstud. Lisaks jagame kuulajatega edulugusid inimõiguste eest seismisel. 

Viimastel aastatel on poliitikas toimuv, aga ka pandeemia ja sõda Ukrainas, olnud inimõigustele oluline lakmuspaber. Vaatamata turbulentsetele aegadele on inimõiguste valdkonnas siiski omajagu pika ajalooga konventsioone ja reegleid, mis peaks justkui tagama ühised baasväärtused.

Samas oleme pidevalt inimõiguste rikkumiste tunnistajateks ning näeme, et erinevatel inimestel, huvigruppidel ja vähemuste esindajatel on tihti üsna erinevad arusaamad, mis teemad kuuluvad üldse inimõiguste valdkonda ning kelle õigused väärivad kaitset. Inimõiguste austamine ja laiendamine toob enamasti kaasa rahumeelse kooseksisteerimise, kuid nende tagamist on võimalik vaadelda ka piirangute perspektiivist, kasutades ehk isegi piitsa metafoori.

Eraldi võtame fookusesse viisid ja võimalused, kuidas enda ja teiste õiguste eest seista. Jagame kogemusi meediatööst, kohtusse pöördumisest nii Eesti kui Euroopa tasandil ja erinevatest huvikaitseviisidest.

Arutelul osalevad Kertu Birgit Anton (kliima- ja keskkonnaaktivist), Steven Hristo Evestus (endine prokurör, jurist), Meris Velling (vandeadvokaat) ja Krister Paris (ajakirjanik). Modereerib keskuse ekspert Kelly Grossthal.

  • Arutlus on oteülekandena vaadatav Eesti Inimõiguste Keskuse Facebook´i ja Youtube´i kanalites.
  • “Kõik on kaasas!” ala on kergesti ligipääsetav ka liikumisraskusega inimestele ja kõik arutelud on varustatud viipekeele- ning kirjutustõlkega.
  • Ala programmi on kokku pannud Eesti Puuetega Inimeste Koda. Põhjalikum kava on üleval keskuse Facebooki lehel ja Arvamusfestivali kodulehel.
  • Kogu programm on otseülekandena vaadatav Eesti Puuetega Inimeste Koja Youtube´i ja Facebook´i kanalis.
  • “Kõik on kaasas!” ala kaudu toetab USA 🇺🇸 saatkond Eestis Arvamusfestivali 10. juubeliaasta toimumist.

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv