Mitmekesisuse viktoriini 2025 küsimustele vastajad saavad osaleda loosimistes, mille auhinnad on pannud välja mitmekesisuse võrgustikku kuuluvad organisatsioonid ja ettevõtted.
Lisaks paljudele muudele tegevustele korraldab inimõiguste keskus juba mitmendat aastat mitmekesisuse kuul mitmekesisuse viktoriini, mis on kättesaadav nii eesti– inglis– kui venekeelsena. Mängulist võimalust oma inimõiguste- ja mitmekesisuse alased teadmised proovile panna on tänaseks kasutanud tuhanded inimesed.
“Mitmekesisuse viktoriinist on kujunenud traditsioon, mida oodatakse ja mille järele küsitakse,” sõnab inimõiguste keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht Kelly Grossthal. “Suur rõõm, et võrgustikku kuuluvad organisatsioonid on ettevõtmisega kaasa tulnud, soovides selle õnnestumisse omalt poolt panustada. Soov võita on inimlik ja kui tänu sellele tõuseb Eesti inimeste teadlikkus võrdse kohtlemise olulisusest, siis meie jaoks on tegemist win-win olukorraga.” Loosimised toimuvad igal maikuu reedel ja keskus võtab võitjatega ühendust.
Lisaks viktoriinile kutsume üles lahendama ka mitmekesisuse bingot ning valima lugemist või korraldama lugemisklubi mitmekesisuse raamatukogust valitud teose põhjal.
Mitmekesisuse viktoriini auhinnad on välja pannud Eesti Kaubandus- Tööstuskoda, Erply, GoodNews, Kaubamaja, Lennuakadeemia, Loovhoog OÜ, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Nordic Hotel Forum, PARE, Seesam kindlustus, Stoneridge, Swedbank, Tartu Ülikool, Valio, Via 3L, Välisministeerium, YFU Eesti. Aitäh!
Anneta inimõiguste heaks!
Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Annetan