Täna avavad Euroopa Komisjon ja Euroopa mitmekesisuse kokkulepete võrgustik Brüsselis mitmekesisuse kuu. Mitmekesisuse kuud tähistatakse traditsiooniliselt mais ja sel korral kutsutakse üles hoidma vaimset tervist ja looma heaolu toetavat töökeskkonda. Eesti Inimõiguste Keskuse eestvedamisel tähistatakse mitmekesisuse kuud ja päeva erinevate ettevõtmistega.
“Mitmekesisuse ja kaasatusega seoses oleme palju rääkinud selle positiivsest mõjust ettevõtete konkurentsivõimele. Sel aastal keskendume mitmekesisuse kuul nii Euroopas kui ka Eestis organisatsiooni tasandile – räägime, mida saavad tööandjad ära teha selleks, et töökeskkonnas oleks kõigil võimalikult hea,” sõnab inimõiguste keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht Kelly Grossthal. “Eraldi on fookuses vaimse tervisega seotud väljakutsed, mida kogevad erinevate vähemuste esindajad. Töö ja töökeskkond moodustavad küll vaid ühe osa vaimset tervist mõjutavatest teguritest, ent samas on hoolivatel ja tulevikku vaatavatel tööandjatel võimalik olla suur osa lahendusest,” lisas Grossthal.
Inimõiguste keskus kuulutab mitmekesisuse kuu Eestis avatuks kuu aega toimuva veebiviktoriiniga, mille auhinnad on välja pannud mitmekesisuse kokkuleppega liitunud tööandjad. 7. mail koguneme tööandjatega improteatrisse, et vaadata koos otsa pingetele ja probleemidele töökeskkonnas ja leida lahendusi läbi vabastava naeru. Mitmekesisuse päeval, 14. mail, allkirjastavad uued liitujad mitmekesisuse kokkuleppe. 15. mail ootame huvilisi Euroopa Elamuskeskuses, et rääkida rahvusvahelise homo-, bi-, inter- ja transfoobia vastase päeva puhul LGBT+ kogukonna kogemustest töökohal. Julgustame lugema mitmekesisust eri tahkude alt avavaid raamatuid ja jagama mitmekesisusega seotud ettevõtmisi sotsiaalmeedias.
Mitmekesisuse kuu toimub Eestis ja Euroopas iga aasta maikuus. Mitmekesisuse päeva tähistame Eestis maikuu teisel kolmapäeval ehk sel aastal 14. mail. Päeva ja kuu eesmärgiks on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii töökeskkonnas kui ka ühiskonnas laiemalt. Tähistamist veab eest inimõiguste keskus koos mitmekesisuse võrgustikuga, ent kaasa lööma ja üritusi korraldama on oodatud kõik Eesti inimesed – nii tööandjad, sõpruskonnad kui ka eraisikud.
Anneta inimõiguste heaks!
Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Annetan