Täna allkirjastasid 9 uut organisatsiooni mitmekesisuse kokkuleppe. Kokkuleppega liitumise tuumaks on väärtusruum: inimeste mitmekesisuse austamine ning võrdse kohtlemise põhimõtete väärtustamine nii oma töötajate, partnerite kui klientide seas. Mitmekesisuse võrgustiku tegevusi koordineerib Eesti Inimõiguste Keskus ja toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Inimõiguste keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juhi Helen Talalaeva sõnul eeldab mitmekesisuse kokkuleppes kirjeldatud eesmärkide saavutamine igapäevast teadlikku tegutsemist. “Avatud ja kaasav töökeskkond, kus iga inimest väärtustatakse ja austatakse sõltumata tema erinevustest ja eripäradest, tähendab väikeste ja suurte sammude astumist iga päev,” ütleb Talalaev. “Mitmekesisuse kokkuleppega liitumine on üks neist sammudest, millele peavad järgnema teised: võrdne kohtlemine töötingimuste ja töötasu määramisel, eri- ja lisavajadustega arvestamine, diskrimineerimisest teavitamise võimaluste loomine, töötajate teavitamine nende õigustest ja kohustustest üksteist austava ja hooliva töökeskkonna loomisel. Nii saab oma organisatsioonikultuuri arendades anda panuse ka sidusa ja inimõigusi austava ühiskonna loomisse.”
Uute liitujate nimekiri oli kirju, nende seas on nii avaliku kui ka erasektori esindajaid. Sel korral allkirjastasid kokkuleppe Aastat Estonia, Bestair Group, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Raudtee, Haljala vallavalitsus, Hurtigruten Estonia, Multilingua Keelekeskus, Scanfil, Vincom. Kokku annavad uued liitujad tööd üle 2000 inimesele.
„Eesti Raudtee jaoks on mitmekesisuse kokkuleppega ühinemine loogiline samm ettevõtte kestlikkuse ja organisatsioonikultuuri arendamisel, peegeldades meie pühendumust erinevuste austamisele. Oleme Eesti üks suurimaid tööandjaid, kelle 700 töötaja seas on väga erinevas vanuses, eri rahvustest ja mitmesuguse kultuurilise taustaga inimesi. Kokkuleppega ühinedes suudame veelgi paremini austada nende huve,” kommenteeris AS Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Zimmermann.
Mitmekesisuse kokkuleppega liitunud 226 organisatsiooni moodustavad kogukonna, kus jagatakse kogemusi ja püütakse edendada võrdse kohtlemise teemat nii enda organisatsioonis kui ühiskonnas laiemalt. Eesti mitmekesisuse kokkulepe on osa Euroopa mitmekesisuse platvormist, mis koondab sarnaseid kokkuleppe võrgustikke 27 Euroopa riigis. Eestis allkirjastatakse kokkulepet alates 2012. aastast.
Lisainfo: Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht Helen Talalaev (helen.talalaev@humanrights.ee)
Anneta inimõiguste heaks!
Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Annetan