Kogukonnapraktikant Mihkel: praktika annab head teadmised vabaühenduste tööst

Viimased poolteist kuud on keskuse tööga tutvumas käinud ning oma aja ja tegemistega sellesse panustanud kogukonnapraktikant Mihkel. Praktika jooksul on ta jõudnud teha tõlketöid, andmesisestust ja -analüüsi ning süvenenud valimisprogrammi eesmärgiga sealt inimõiguste olukorda parandavaid ja halvendavaid lubadusi välja noppida. Uurisime, miks teda inimõigused huvitavad ja mida ta meie juures teada sai.

Räägi paar sõna endast, millised on sinu huvid ja taust?

Olen Mihkel Annus, 18 aastat vana, õpin Tallinna Saksa Gümnaasiumi saksa erikallakuga klassis. Vabal ajal tegelen oma õpilasfirma juhtimisega, hoian end kursis nii majanduse, poliitika, hariduse ja klimatoloogiaga, käin sageli pildistamas-filmimas ning enda heas füüsilises vormis hoidmiseks tegelen teatud määral ka spordiga.

Kuidas jõudsid just meie juurde kogukonnapraktikat tegema? Mis sind ajendas?

Uurides Hea Kodaniku veebilehelt kogukonnapraktika võimalusi, jäi mulle silma Eesti Inimõiguste Keskus. Mind ajendas huvi teada saada, millega üks selline organisatsioon nagu EIK tegeleb ja mis inimõigustega seotud probleemid siinmail endiselt päevakorral on. Samuti soovisin leida oma poliitikast huvituvale minale põhjalikumat väljendusviisi.

Mida sa kogukonnapraktika kaudu õppinud oled? Kas teadsid ka enne midagi vabaühendustest?

Praktika jooksul olen lähedamalt teada saanud päevakajalistest probleemidest, mille lahendamisega keskus tegeleb, millistele teemadele lisaks tähelepanu pöörab (näiteks valimisprogrammide analüüs inimõiguste vaatevinklist lähtudes) ning milline ühe sellise vabaühenduse töökultuur ja üldine haldus välja näeb. Varem teadsin vabaühendustest kui sellistest küll, ülevaade oli mul aga üsnagi primitiivne, eriti vabaühendustes tehtava töö viisi ja laadi suhtes.

Hakkad varsti kooli lõpetama, millised on sinu tulevikuplaanid?

Plaanin minna välismaa ülikooli õppima, kuid ei välista ka Eesti kõrgkoole. Lisaks huvile majanduse ja idufirmade vastu hoian end kursis poliitikaga. Selles valdkonnas edaspidi tegutsedes saan kasutada Eesti Inimõiguste Keskuses nähtut, kuuldut ja tehtut! On täitsa tõenäoline, et tulevikus, leides veel mõne huvitava vabaühenduse, kandideerin ka sinna praktikale.

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
#inimoigused #inimoigused-eestis #keskus
Ostukorv
  • Ostukorv on tühi.