“Kõik see, mille ees me silmad suleme; mille eest me ära jookseme; mida me eitame, mustame või lausa jälestame – kõik see alistab meid lõpuks. Sellest, mis näib ebameeldiva, valuliku, kurjatõotavana, võib saada ilu-, rõõmu- ja tugevuseallikas, kui sellele läheneda avatud meelega.” – Henry Miller (Ameerika kirjanik)
Tänavune PÖFFi inimõiguste programm kannab nime “Erinevus rikastab”. Programm, mis näitab, et kõik see, mille eest ära joostakse ja mida kardetakse, on tegelikult nii tavaline ja igapäevane. Programm, millest tuleb selgelt välja, kui sarnased me tegelikult oma erinevustest hoolimata oleme.
Programmist leiab filme armastusest ja armuvalust, soovidest ja ambitsioonikusest, sisemistest konfliktidest ja lõputust tahtejõust. Filme lastest ja filme eakatest. Teisisõnu kõigest, mis on nii igapäevane ja tavaline. Ja nii ongi – see on ka nende filmide “kangelaste” igapäevaelu. Kangelasteks on inimesed meie seast, kes armuvad samast soost inimestesse. Või inimesed, kel on raskusi liikumisega. Inimesed, kes võiksid kõigi elu rikastada.
Inimõiguste eriprogrammi kuuluvad sel aastal järgmised filmid:
- Asmaa (Egiptus 2011)
- Homme on parem päev (Poola 2010)
- Kalade seas omaks võetud (Hispaania 2011)
- Kui tähtis on osata kingapaelu siduda (Rootsi 2011)
- Lase mu rahval minna! (Prantsusmaa 2011)
- Maratonipoiss (India 2010)
- Mereväe lugu (USA 2010)
- Michel Petrucciani – Keha ja hing (Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia 2011)
- Modelli moodi tüdruk (USA 2011)
- Nädalalõpp (Suurbritannia 2011)
- Põhjamere Texas (Suurbritannia 2011)
- Tule nagu oled (Belgia 2011)
Anneta inimõiguste heaks!
Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Annetan