|
Eesti Inimõiguste Keskuse nädalakiri 27/11/2014
Hea toetaja!
Selle nädala infokirjas viitame naistevastase vägivallaga võitlemise kampaania “Ava silmad” raames peetud konverentsi salvestusele. Lisaks avaldame toetust puuetega inimeste esindusorganisatsioonidele, anname ülevaate emotsionaalselt häiritud inimestega suhtlemise koolitusest meie õigusnõustajatele ja kutsume võrdõigusvoliniku kantselei nõustamistele Viljandis, Raplas ja Jõgeval.
Head lugemist!
|
|
|
Teisipäeval tähistati naistevastase vägivallaga võitlemise päeva
25. novembril tähistati naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva, mille puhul korraldasid Eesti Naiste Varjupaikade Liit, Eesti Naisteühenduste Ümarlaud ja võrgustik Mehed Vägivalla Vastu Tallinna Loomaaias selleteemalise konverentsi “Ava silmad”. Konverentsil tegid ettekandeid Eesti poliitikakujundajad ja Euroopa eksperdid ning oma mõtteid naistevastasest vägivallast jagasid Eesti mehed.
Konverentsi salvestus on Postimehe veebilehel järelvaadatav.
Vaata ka kampaania “Ava silmad” veebilehte. |
|
Puuetega inimeste asju tuleb otsustada nende endi osalusel
Eesti Inimõiguste Keskus väljendas pressiteates solidaarsust puudega inimeste esindusorganisatsioonide murega, mille kohaselt on töövõimereformi vastuvõtmisega kiirustatud ning puuetega inimeste häälega pole selle ettevalmistamisel piisavalt arvestatud.
“Kõigi puuetega inimeste elukorraldust puudutavate küsimuste otsustamisel tuleks lähtuda põhimõttest – midagi ei tohi puuetega inimeste kohta otsustada ilma puuetega inimeste osaluseta. Töövõimereformi eelnõu menetlemise viis, mis tõi kaasa puuetega inimeste organisatsioonide valju kriitika, võib seada ohtu selle rakendamise”, selgitas Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper. “Reformi eelnõu menetlemine puudega inimeste endi osaluseta ja suuresti nende arvamusi arvestamata on vastuolus ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni mõttega”.
Loe meie seisukohta keskuse kodulehelt. |
|
Keskuse õigusnõustajaid koolitati emotsionaalselt häiritud inimestega suhtlemise teemal
Eesti Inimõiguste Keskuses töötab mitu inimest, kelle igapäevatööks või selle osaks on inimeste õigusnõustamine. Meie juurde juhtub aeg-ajalt oma muredega ka inimesi, kelle emotsionaalne seisund on häiritud või kes on läbi elanud tugeva vapustuse. Kui õigusnõustamine võib esmapilgul tunduda vaid õigusalase info vahendamise ja juriidiliste lähenemiste üle otsustamisena, ei saa professionaalne õigusnõustaja siiski piirduda vaid paragrahvide ja menetlusvalikutega.
Nõustamise ja inimese psüühilise seisundi aspektidega kurssi viimiseks, kutsusime neile appi kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn’i. Kahepäevane koolitus „Emotsionaalselt häiritud inimese nõustamine“ andis hea ülevaate inimese elutsüklist ja kriisidega kaasnevatest mustritest.
Loe koolitusest ja kriisidest pikemalt meie kodulehelt. |
|
Võrdõigusvoliniku kantselei juristid annavad nõu
- Kas sa ei ole saanud tööle, sest sul on väikesed lapsed?
- Kas sulle makstakse vähem palka kui samaväärset tööd tegevale kolleegile, sest sa oled naine?
- Kas sind ei ole kutsutud töövestlusele, sest oled üle 50-aastane või sul on puue?
- Kas sind ei ole edutatud, sest sa pole eestlane?
Eestis on keelatud kohelda kedagi halvemini tema soo, lapsevanemaks olemise, rahvuse, rassi või nahavärvuse, usutunnistuse, veendumuste, vanuse, puude, ametiühingu liikmelisuse või seksuaalse sättumuse tõttu. Võrdõigusvoliniku kantselei juristid annavad nõu, mida sellistel juhtudel ette võtta ja kuidas end diskrimineerimise korral kaitsta.
2. detsembril kell 15-17 Viljandis
Linnaraamatukogu loenguruumis (Tallinna 11/1)
8. detsembril kell 15-17 Raplas
Keskraamatukogu saalis (Lasteaia 5)
15. detsembril kell 14-16 Jõgeval
Maavalitsuse II korrusel, ruumis 204 (Suur 3)
Nõustamisele palutakse eelnevalt registreeruda telefonil 626 9259 või e-kirjaga info@svv.ee. Registreerumisel on vaja lühidalt kirjeldada oma küsimust. |
|
Kui soovid Eesti Inimõiguste Keskuse tegevusele ja eesmärkidele kaasa aidata, on selleks mitmeid võimalusi. Võid toetada keskust rahaliselt, aidata meid vabatahtliku tööga või tellida meilt inimõiguste ja võrdse kohtlemise alaseid koolitusi ning teenuseid.
Vaata lisa meie kodulehelt. |
|
|
|
|
|
Anneta inimõiguste heaks!
Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Annetan
Liitu uudiskirjaga
Igal kolmapäeval ilmub Eesti Inimõiguste Keskuse uudiskiri. Uudiskirjaga liitumiseks täida allolev vorm.