Eesti Inimõiguste Keskuse nädalakiri 25/09/2014
Hea toetaja!
Inimõiguste keskuse töötajad lihvisid koolitusel meeskonnatöö oskusi ning seal õpitut jagame nüüd infokirja vahenudusel ka teiega. Samuti anname teada, et ootame inimõigustest huvitatud tudengeid keskusesse praktikale.
Veel leiab käesolevast nädalakirjast infot mitme põneva koolituse ja seminari ning võrdõigusvoliniku nõustamise kohta. Lisaks teeme põgusalt juttu keskuses toimunud varjupaigataotlejate projekti juhtkomitee koosolekul käsitletust.
Head lugemist!
|
|
|
Keskuse kollektiiv pidas meeskonnatöökoolitust
Teisipäeval toimus Eesti Inimõiguste Keskuse töötajate meeskonnatöö koolitus, mida viis läbi Ülo Vihma koolitusfirmast Meeskonnakoolitus ja Arendus. Koolituse eesmärgiks olime seadnud senisest veelgi sujuvama koostöö saavutamise keskuse sees, et omakorda suurendada meie ühiskondliku mõju, mille nimel iga päev oma tööd teeme.
Loe koolitusel õpitust lähemalt meie kodulehelt. |
|
Eesti Inimõiguste Keskus pakub tudengitele inimõigustealast praktikavõimalust
Ootame enda juurde praktikat sooritama tudengeid, keda huvitavad inimõigused, võrdne kohtlemine ja pagulasteematika. Omalt poolt pakume sisukat juhendamist ja võimalust omandada uusi teadmisi.
Praktika on eelkõige mõeldud õigusteadust õppivatele tudengitele, kuid kõrge motivatsiooni olemasolul on võimalik ka teiste erialade (sotsioloogia, riigiteadused vms) tudengite osalemine. Õiguserialade puhul keskendume põhiliselt õiguslikele küsimustele ja teiste erialade puhul on rõhk analüütilistel- ja infomaterjalidel.
Täpsem teave praktika ja registreerimise kohta meie kodulehel. |
|
Oktoobri alguses toimub Tallinnas konverents
“Meedia, konfliktid, identiteet”
Kuidas meedia mõjutab meie arusaamu meie seas ja meie ümber elavatest inimestest? Mida teame konfliktidest, mille vahetud osalejad me ei ole – Süürias, Palestiinas, Iraagis? Kas meedia võimendab lõhestumist, mõjutab identiteedi kujunemist, eelarvamuste levimist? Konverents toob kokku erinevate riikide inimesi, kes toodavad ja uurivad meediat või on seotud Lähis-Ida konfliktidega ning araabiamaadest pärit inimesi käsitlevate stereotüüpidega.
Konverentsi korraldavad Anna Lindhi Fond-Eesti, SDE Europarlamendi delegatsioon ja MTÜ Ethical Links.
Lisa- ja registreerimisinfo MTÜ Ethical Links kodulehel. |
|
Võrdse kohtlemise õiguse koolitus juristidele ja advokaatidele
Eesti Inimõiguste Keskuse korraldab koolituse võrdse kohtlemise õigusest. Koolituse esimene osa 10. oktoobril keskendub Eesti ning teine osa 14. oktoobril Euroopa õigusele. Koolitusel oodatakse osalema õiguspraktikuid (juriste ja advokaate), kes on huvitatud võrdse kohtlemise ja mitte-diskrimineerimise seadusandlusest ning näevad saadud teadmistel oma töös praktilist väljundit.
Lisainfo koolituse esimese ja teise osa kohta meie kodulehel. |
|
Võrdõigusvoliniku kantselei juristid annavad nõu
- Kas sa ei ole saanud tööle, sest sul on väikesed lapsed?
- Kas sulle makstakse vähem palka kui samaväärset tööd tegevale kolleegile, sest sa oled naine?
- Kas sind ei ole kutsutud töövestlusele, sest oled üle 50-aastane või sul on puue?
- Kas sind ei ole edutatud, sest sa pole eestlane?
Eestis on keelatud kohelda kedagi halvemini tema soo, lapsevanemaks olemise, rahvuse, rassi või nahavärvuse, usutunnistuse, veendumuste, vanuse, puude, ametiühingu liikmelisuse või seksuaalse sättumuse tõttu.
Võrdõigusvoliniku kantselei juristid annavad nõu, mida sellistel juhtudel ette võtta ja kuidas kaitsta end diskrimineerimise korral.
1. oktoobril kell 13-16 Pärnus
Nooruse Majas (Roheline 1b)
4. oktoobril kell 11-14 Võrus
Võrumaa Keskraamatukogus (Jüri 52)
9. oktoobril kell 15.30-18 Rakveres
Lääne-Virumaa Keskraamatukogus (Lai 7)
Nõustamisele palutakse eelnevalt registreeruda telefonil 626 9259 või e-kirjaga info@svv.ee. Registreerumisel on vaja lühidalt kirjeldada oma küsimust. |
|
Toimus keskuse ja UNHCR-i ühisprojekti juhtkomitee koosolek
10. septembril toimus Eesti Inimõiguste Keskuse ja ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti ühisprojekti „Varjupaigataotlejatele laialdasema õigusabi osutamine Eestis“ juhtkomitee kohtumine. Koosolekul osalesid UNHCR-i Põhja-Euroopa regiooni esindaja Andrei Arjupin ning Monika Silvet ja Kristi Toodo inimõiguste keskusest.
Kohtumisel arutati projekti aruandlusega ja teabevahetusega seonduvaid küsimusi ning räägiti võimalikest uutest UNHCRi rahastatavatest projektidest. Lisaks peatuti varjupaigamenetluse eriomastel probleemküsimustel, nagu tõendamise kriteeriumid, varjupaigataotlejate kinnipidamine kinnipidamiskeskuses, põgenemisrisk, usutavuse kriteeriumid, siseriiklik ümberpaigutamine ja lahkumisettekirjutused.
Projekti info keskuse kodulehel. |
|
EL-i ohvrite õiguste direktiivi seminar Dublinis
14. novembril 2014 korraldab JUSTICIA võrgustik, mille liige on ka Eesti Inimõiguste Keskus, rahvusvahelise konverentsi “Euroopa Liidu ohvrite õiguste direktiivi rakendamine ja jõustamine”. Direktiivi elluviimise tähtaeg on EL liikmesriikidele 15. november ja konverents ongi riikidele viimase hetke meeldetuletuseks.
Konverents toimub Dublinis, Iirimaal. Rohkem infot konverentsi kohta leiab JUSTICIA kodulehelt. Konverentsile sissejuhatuseks tasub pilk heita ka JUSTICIA vastavatud blogile, mis kajastab jutuks tulevaid teemasid. |
|
Kui soovid Eesti Inimõiguste Keskuse tegevusele ja eesmärkidele kaasa aidata, on selleks mitmeid võimalusi. Võid toetada keskust rahaliselt, aidata meid vabatahtliku tööga või tellida meilt inimõiguste ja võrdse kohtlemise alaseid koolitusi ning teenuseid.
Vaata lisa meie kodulehelt. |
|
|
|
|