|
Eesti Inimõiguste Keskuse nädalakiri 18/12/2014
Hea toetaja!
Kätte on jõudnud selle aasta viimane infokiri ja seega edastame sulle inimõiguste keskuse parimad pühadesoovid! Samuti vahendame mõned uudised keskuse aasta lõpu tegemistest.
Tuletame samas ka meelde, et täna tähistati maailmas rahvusvahelist migrantide päeva. Selle puhul võib pisut mõtiskleda, et erinevad migrandid, olgu need siis pagulased või muul põhjusel teisele maale minevad inimesed, võivad sattuda uues kodukohas ksenofoobia, rassismi või etnilise diskrimineerimise ohvriks ning ei pruugi osata oma inimõigusi täielikult kasutada ja tõhusalt kaitsta. Me kõik saame nende olukorra parandamiseks midagi ära teha.
Head lugemist!
|
|
|
Inimõiguste Keskus soovib kõigile ilusaid pühi ja head lähenevat aastavahetust!
Eesti Inimõiguste Keskus soovib kõigile ilusat pühade aega, sest saadame teile lugemiseks tänavuse aasta viimase nädalakirja! Kohtume taas juba uuel aastal.
Lähenevad pühad on ka aasta tippaeg kaubandusvõrgus. Sageli arvatakse, et kingituste tegemine on kohustuslik ja nii ostetakse viimasel hetkel poest mõni järjekordne vidin. Soovimata kingitused lõpetavad paari kuu pärast prügimäel, saastades meie ja teiste riikide keskkonda. Läbimõtlematult ostetud kingid koormavad mõttetult lähedaste kodusid ja ostja rahakotti, lisaks on nad sageli kahjulikud ka ülejäänud maailmale.
Loe Arengukoostöö Ümarlaua kodulehelt vabaühenduste üleskutset
hoolivaks kinkimiseks. |
|
Inimõiguste keskus teeb uuringuid Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituudile
Eesti Inimõiguste Keskus võitis Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituudi (European Institute for Gender Equality, EIGE) raamlepingu hanke uurimisteenuste pakkumise kohta ning alustas novembris esimeste tööde täitmisega. Hankes tegid oma pakkumise ka Praxis ja GHK, aga jäid vastavalt teisele ja kolmandale järjekohale.
EIK ekspertid saavad panustada Eesti kohta andmete kogumisse ja analüüsi EIGE jaoks. Samuti annab see võimaluse arendada keskuse ekspertiisi soolise võrdõiguslikkuse valdkonnas. Uuringute läbiviimise eest vastutab võrdse kohtlemise programm.
Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituut on Euroopa Liidu autonoomne asutus, mis loodi, et tugevdada soolise võrdõiguslikkuse edendamist. Sealhulgas soodimensiooni läbivaks arvestamiseks EL poliitikates ja nendest tulenevates liikmesriikide poliitikates, et võidelda soolise diskrimineermise vastu ning et tõsta EL kodanike teadlikkust soolisest võrdõiguslikkusest.
Vaata EIGE kohta lähemalt. |
|
Keskuse juriste koolitati Euroopa ja rahvusvahelisi kohtuid kasutama
Reedel, 12. detsembril koolitati keskuse strateegilise hagelemise projekti juriste, kuidas kasutada EL ja rahvusvahelisi kohtuid ning menetlusi, et saavutada soovitud muutusi. Koolitus keskendus peamiselt Euroopa inimõiguste kohtule ning selle muutunud reeglitele ja praktikale. Saadud nõuanded ja vihjed aitavad strateegilise hagelemise meeskonnal paremini otsustada, milliste rahvusvaheliste kohtute või menetluste kaudu konkreetse probleemi lahendus kõige mõjusam oleks.
Koolitaja Nuala Mole on 25-aastase praktilise kogemusega inimõiguste jurist, kes on osalenud enam kui 70 kaasuse litigeerimises Euroopa inimõiguste kohtus, Euroopa Kohtus ja teistes rahvusvahelistes kohtutes. Ta töötab rahvusvahelisele strateegilisele hagelemisele keskendunud vabaühenduses the AIRE Centre, mille ta asutas.
Loe koolitajast lähemalt. |
|
Inimõiguste keskuse seminaril esines ajakirjanikele
juhtimisteadlane Matthias Spörrle
Möödunud nädala teisipäeval, 9. detsembril korraldas inimõiguste keskus ajakirjanikele seminari, kus esines Eestis viibinud Saksa juhtimisteadlane Matthias Spörrle. Kohtumise teemaks oli uue meedia mõju sellele, kui ohtlikuna tajuvad inimesed oma keskkonda ning mis mõjutab nende vastu võetavaid otsuseid.
Matthias Spörrle on Saksamaa juhtimisteaduste ülikooli majanduspsühholoogia professor, Müncheni tehnikaülikooli strateegia ja organisatsiooni õppetooli professor ning Castle Seeburgi eraülikooli abiprofessor. Tema teadustöö keskmes on perifeerse teabe, nagu hindaja hetkemeeleolu või hinnatava isiku väliste omaduste süsteemne mõju juhtimis- ja tarbimisotsustele. Professor Spörrle on õppinud Münchenis psühholoogiat ja kaitsnud doktorikraadi emotsioonide uurimise alal.
Loe Matthias Spörrle Eesti Päevalehele antud intervjuud. |
|
Kui soovid Eesti Inimõiguste Keskuse tegevusele ja eesmärkidele kaasa aidata, on selleks mitmeid võimalusi. Võid toetada keskust rahaliselt, aidata meid vabatahtliku tööga või tellida meilt inimõiguste ja võrdse kohtlemise alaseid koolitusi ning teenuseid.
Vaata lisa meie kodulehelt. |
|
|
|
|
|
Anneta inimõiguste heaks!
Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Annetan
Liitu uudiskirjaga
Igal kolmapäeval ilmub Eesti Inimõiguste Keskuse uudiskiri. Uudiskirjaga liitumiseks täida allolev vorm.