|
Eesti Inimõiguste Keskuse nädalakiri 12/02/2015
Hea toetaja!
Selle nädala uudiskirjas tutvustame kahte ettevõtmist, millega on seotud ka inimõiguste keskus. Nimelt alustas möödunud nädalal tööd Feministeeriumi blogi ning järgmisel nädalal toimub Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari teemanädal “Inimõigused noorsootöös”. Samuti räägime FRA praktikakutsest ja nende avalikustatud euroliidu lastekaitsesüsteemide esialgsest ülevaatest. Lõpetuseks anname ka mõned lugemissoovitused, nagu viimasel ajal kombeks.
Head lugemist!
|
|
|
Tööd alustas sooteemaline blogi Feministeerium
Eelmisel nädalal alustas tööd sooteemaline blogi Feministeerium. Blogi on osa projektist “Oma hääl”, mille eesmärk on tuua Eesti avalikus ruumis süsteemselt esile võrdõiguslikkust väärtustav vaatepunkt, soopõhine mõjuanalüüs ning soo- ja seksuaalvähemuste vaatenurk. Sealjuures esindab seda vaatenurka mitte ekspertide, vaid tavainimeste keel ja hääl ning debatti iseloomustab lisaks arvamuste paljususele kvaliteet ja perspektiivide mitmekesisus. Lisaks soovib projekt parandada osalejate võimekust sootemaatikat puudutavas avalikus kommunikatsioonis.
Pikemaajaline eesmärk on tugevdada soolise võrdõiguslikkuse alast huvikaitsetegevust Eesti ühiskonnas, mille tulemusel tekiks soolise võrdõiguslikkuse ideele laiapõhine ühiskondlik toetus. Projekti juhtiv organisatsioon on MTÜ Oma Tuba ning teised partnerid Eesti Naisteühenduste Ümarlaua Sihtasutus, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus, Eesti LGBT Ühing. Eesti Inimõiguste Keskuse poolt osalevad projektis Kadi Viik ja Marianne Meiorg.
Projekti toetab Norra toetuste 2009–2014 soolise võrdõiguslikkuse ning töö- ja pereelu tasakaalu programm.
Feministeeriumi tegemisi saab jälgida ka Facebooki kontol.
|
|
Tallinna Ülikooli Pedagoogiline Seminar kutsub teemanädalale „Inimõigused noorsootöös“
Tallinna Ülikooli Pedagoogiline Seminar korraldab 16.-22. veebruaril esmakordselt teemanädala “Inimõigused noorsootöös”. Idee kasvas välja ühiskonnas viimasel ajal tähelepanu pälvinud aktuaalsetest teemadest, kus terav tähelepanu on olnud just inimõiguste, sallivuse ja hoolivuse küsimustel. Noorsootöötaja erialane ettevalmistus peab andma oskused ja julguse ühesoos noortega käsitleda ning lahti mõtestada ühiskonnas aktuaalseid teemapüstitusi. Salliva, kõiki inimesi kaasava keskkonna loomine ja lai maailmavaade on noorsootöö aluspõhimõtted.
Teemanädala programm puudutab sel korral nii laste, puuetega noorte kui ka LGBT inimeste õigusi. Nädala raames toimuvad avatud loengud, inimõiguste kohvik, töötoad, näitused ja seminar. Programmi on aidanud kokku panna ja aitavad läbi viia mitmed partnerid: Eesti Inimõiguste Keskus, Lastekaitse Liit, SA Unitas, MTÜ Mondo, Eesti LGBT Ühing ning noorsootöö eriala üliõpilased.
Teemanädala kava Tallinna Ülikooli kodulehel. |
|
FRA avalikustas esialgsed andmed riiklike lastekaitsesüsteemide ülevaate kohta
Euroopa Põhiõiguste Amet (FRA) tegi oma kodulehel kättesaadavaks osa Euroopa Liidu 28 liikmesriigi lastekaitsesüsteemide andmete kaardistusest. Ülevaate eesmärk on mõista, kuidas liikmesriikide süsteemid töötavad, millised on ühised väljakutsed ja head praktikad. Andmete hulgas on info riikide seadusandlusest ja poliitikatest, struktuuridest, osapooltest, ressurssidest ning funktsioonidest. Samuti on kättesaadavad olulisemad valdkondlikud leiud.
Vaata lisa FRA kodulehelt. |
|
FRA kutsub huvilisi praktikale kandideerima
Euroopa Põhiõiguste Amet (FRA) kuulutas välja märtsi alguseni kestva konkursi tasustatud praktikakohtade täitmiseks, mis on peamiselt suunatud äsja ülikooli lõpetanutele. Praktika on tasustatud ja kestab selle aasta septembrist tuleva aasta augustini. Kandideerima julgustatakse kõiki hoolimata puudest, maailmavaatest või kuulumisest mõnda vähemusgruppi.
Praktika eesmärkideks on anda ülevaade FRA eesmärgist ja tegevustest, anda osalejatele praktilist kogemust ja võimaldada neil õpingute käigus omandatut kasutada ning võimaldada praktikantidel panustada ameti tegevusse eurooplaste põhiõiguste kaitsel.
Vaata lisa FRA kodulehelt. |
|
Kui soovid Eesti Inimõiguste Keskuse tegevusele ja eesmärkidele kaasa aidata, on selleks mitmeid võimalusi:
- Võid toetada keskust rahaliselt või aidata meid vabatahtliku tööga. Vaata lisa meie annetusportaalist anneta.humanrights.ee
- Võid tellida meilt inimõiguste ja võrdse kohtlemise alaseid koolitusi ning teenuseid. Täpsem teave telefonil 644 5148 või e-postil info@inimoigused.ee
|
|
|
|
|
|
Anneta inimõiguste heaks!
Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!
Annetan
Liitu uudiskirjaga
Igal kolmapäeval ilmub Eesti Inimõiguste Keskuse uudiskiri. Uudiskirjaga liitumiseks täida allolev vorm.