Eesti Inimõiguste Keskuse nädalakiri 10/06/2015
Hea toetaja!
Ehkki viimasel ajal on kooseluseadus jäänud teiste kirglike teemade varju, pole selle osas asjad samuti selged. Eelmisel nädalal pöördusid mitmed vabaühendused ja kodanikualgatused kooseluseaduse rakendamise osas Riigikogu õiguskomisjoni poole, kuid komisjoni vastus paraku kindlustunnet ei sisenda.
Teiste teemadena soovitame homme aset leidvat pagulasteemalist aruteluõhtut, Salliva Eesti Facebooki lehte ning räägime mitmekesisusest Rootsi ettevõtetes. Lõpetuseks ka mõned lugemissoovitused, mis on taas suuresti pagulaste teemadel.
Head lugemist!
|
|
|
Riigikogu õiguskomisjon: pole selge, millal ja mis kujul kooseluseadus jõustub
Mitmed vabaühendused ja kodanikualgatused pöördusid juuni alguses Riigikogu õiguskomisjoni poole, et saada selgust kooseluseaduse rakendusaktide jõustumise osas. Kooseluseadus peaks jõustuma 1. jaanuarist 2016, kuid selleks on vaja Riigikogus vastu võtta rakendusaktid.
Riigikogu õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof nentis vastuses, et Vabariigi Valitsuse tööplaan ei näe ette rakendusaktide eelnõu väljatöötamist ning küsimuse rahuldavaks lahendamiseks õiguskomisjoni initsiatiivist ei piisa. Seetõttu olevat ebaselge, millal ja millisel kujul seadus jõustub. Samas arutab õiguskomisjon Pikhofi sõnul pöördumises tõstatatud teemat põhjalikult ja kaalub erinevaid lahendusi eelmise riigikogu koosseisu poolt vastu võetud kooseluseaduse rakendumiseks.
Loe pöördumist ja õiguskomisjoni vastust keskuse kodulehelt.
|
|
Avalik aruteluõhtu “APPI, PAGULASED! Müüdid ja väljakutsed”
Sel neljapäeval, 11. juunil kell 18 korraldavad Jaan Tõnissoni Instituut ja Eesti Pagulasabi Tallinnas Õpetajate Majas avaliku aruteluõhtu Eesti pagulaspoliitika tuleviku üle. Aruteluõhtul saab selgeks, mida tähendavad Euroopa Komisjoni poolt välja käidud pagulaskvoodid ning kuivõrd on Eesti valmis põgenike vastuvõtu hüppeliseks kasvuks?
Sõna saavad sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, poliitikavaatleja Ahto Lobjakas, Johannes Mihkelsoni Keskuse projektijuht Juhan Saharov ning Eesti Pagulasabi juht Eero Janson. Diskussiooni veab kommunikatsiooniekspert Liisa Past.
Vaata lisainfot ürituse Facebooki lehelt. |
|
“Tänu Jumalale immigratsiooni eest!”
Selle mõttega lõppes esitlus maineka turuuuringute- ja analüüsifirma TNS Sifo kontoris Stockholmis, kus Rootsis õppereisil viibivad Eesti ja Soome mitmekesisuse kokkuleppega liitunud ettevõtete esindajad käisid tutvumas sealsete ettevõtete kogemustega. Eesti Inimõiguste Keskuse poolt osales visiidil Kari Käsper.
Mitmekesisuse teemat peetakse TNS Sifo ettevõttes niivõrd oluliseks, et osalejatega tuli kohtuma ka TNS Põhjamaade ja Balti (kuhu kuulub ka Eesti TNS Emor) regiooni juht Yvonne Pernodd. Teema olulisus oli kogu külastuse läbiv teema: mitmekesisust ja kaasatust pidasid oma ettevõtte jaoks tähtsaks ka külastatud Swedbank Group, Scandic Hotels, ehitusettevõte Skanska ja toidupoodide kett Axfood.
Loe külastusest lähemalt ja vaata lisamaterjale “Erinevus rikastab” lehelt. |
|
Facebookis loodi liikumine Salliv Eesti, millel on juba üle 3000 liituja
Salliv Eesti on uus liikumine, mille eesmärk on suurendada eestlaste tolerantsust teiste vastu, sõltumata rahvusest, rassist, usutunnistusest või seksuaalsest sättumusest ning kummutada müüte. Liikumise asutajate sõnul armastavad nad Eestit ning soovivad igati säilitada meie identiteeti ning kultuuri, kuid me oleme seda tugevamad, mida rohkem inimesi sellest osa saab. Kui me ise hindame enda kultuuri, siis suudame seda avatud olles ka teistest kultuuriruumidest pärit inimestele edasi anda.
Maailm ei alanud ega lõppenud Eestis – Eesti on üks osa maailmast. Me kõik sündisime ühe päikese all ning meie kõigi põues tuksub ühte värvi süda. Rassismil ei ole Eestis kohta.
Vaata Salliva Eesti Facebooki lehte. |
|
Kui soovid Eesti Inimõiguste Keskuse tegevusele ja eesmärkidele kaasa aidata, on selleks mitmeid võimalusi:
- Võid toetada keskust rahaliselt või aidata meid vabatahtliku tööga. Vaata lisa meie annetusportaalist anneta.humanrights.ee
- Võid tellida meilt inimõiguste ja võrdse kohtlemise alaseid koolitusi ning teenuseid. Täpsem teave telefonil 644 5148 või e-postilinfo@inimoigused.ee
|
|
|
|
|