Hea sõber!
Loodame, et suvi on seni möödunud mõnusalt. Inimõiguste keskus on aktiivselt tööd jätkanud – käsitlenud sundrände teemat tARTuFFil, ette valmistamas peatselt algavat projekti ja palju muud.
Augustis alustame ka keskuse nõukogu liikmetega tutvumisega. Esimeseks tutvustatavaks on professor Tanel Kerikmäe, kellega vestleme nii inimõiguste, keskuse kui ka inimõigusalase hariduse teemadel.
Mõnusat lugemist!
|
|
Tanel Kerikmäe keskusest, inimõigustest ja haridusest
Tanel Kerikmäe on tuntud rahvusvahelise õiguse jurist ja teadur. Samuti on ta inimõiguste keskuse nõukogu liige juba keskuse algusaastatest. Vestleme professor Kerikmäega inimõigustest, keskusest ja ka inimõigusalasest haridusest.
Loe pikemat intervjuud Tanel Kerikmäega…
|
Kari Käsper külastas konverentsi Viinis
Inimõiguste keskuse juhataja Kari Käsper käis juuni lõpus Viinis Austria arengukoostöö organisatsiooni Horizont3000 korraldatud konverentsil, milles räägiti inimõiguste ja arengukoostöö seostest ning toodi näiteid, kuidas arengukoostöö saab inimõiguste kaitsele kaasa aidata. Loe lähemalt…
Anni Säär külastas kahepäevast töötuba Strasbourgis
Inimõiguste keskuse pagulaste õiguskliiniku nooremõigusekspert Anni Säär külastas 3. 4. juulil Strasbourgis toimunud kahepäevast juristidele suunatud töötuba, mille teemaks oli see, kuidas kaitsta pagulasi tagasisaatmise eest ning tagada nende õigus efektiivsele õiguskaitsevahendile. Jätka lugemist…
Rahvusvahelise sundrände teema käsitlemine tARTuFFil
6. – 11.08 toimus Tartu armastusfilmide festival tARTuFF, mille üheks suuremaks teemakäsitluseks oli ka pagulaste ja varjupaigataotlejate küsimused. Näidati kuut dokumentaalfilmi, üht mängufilmi, toimus üks temaatiline arutelu ja kohtumine filmi “4 piinamise lugu” režissööri Mervi Junkkoneniga. Jätka lugemist…
Varjupaigataotlejatele varajases staadiumis õigusabi andmise projekt
Inimõiguste keskuses käivitub septembris koostöös Iiri Pagulasabiga rahvusvaheline projekt “Varajases staadiumis õigusabi andmine varjupaigataotlejatele”. Projekt kestab 18 kuud ja seda rahastab Euroopa Integratsiooni- ja Migratsiooni programm. Loe lähemalt projekti sisu ja tegevuste kohta…
• Päevaleht kajastas Somaalia tüdrukute kaasust, millega tegeles varjupaigataotlejate õiguskliinik. Artiklis said sõna õiguseksperdid Anne Veerpalu, Anni Säär ja pagulasprogrammi juht Kristi Toodo.
• 2012. aasta Soome naispagulane on Afganistanis sündinud arst ja viie lapse ema Malalai Rahim. Seinäjoel elava Rahimi sooviks on murda eelarvamused, innustada noori õppima ja aidata teisi naisi, kes samuti paguluses elavad.
• Inimõiguste keskuse nõukogu liige Katrin Nyman-Metcalf: “Usun, et pagulased Eesti ühiskonnas annavad pigem aluse meie kultuuri hoidmisele, mitte ei lõhu ega lammuta seda”.
• Nagu viimastel aastatel juba tavaks on saanud, keskendus ka sel aastal üks osa Tartu armastusfilmide festivalist tARTuFF mõnele olulisele inimõiguste valdkonna teemale. Sel aastal oli selleks teemaks pagulased ja varjupaigataotlejad. Detailsem info.
• Inimõiguste keskuse võrdse kohtlemise programmi juht Marianne Meiorg kommenteerib Ahhaa keskuse perepileti poliitikat võrdse kohtlemise seisukohast.
•Tartu armastusfilmide festival tARTuFF pakkus kuulajaile väga põneva arutelu teemal “20 aastaga 60 pagulast Eestis: palju või vähe?”. Võtsime arutelu ka linti ja seda saab vaadata siit.
|
|
|