Head sõbrad!
Novembrikuu hakkab peatselt lõppema, ent veel enne kella kukkumist paneme teele selle aasta kümnenda kuukirja. Seekordne teemadering on lai: piilume inimõiguste nädala programmi, tutvume keskuse töötajate viimase kuu tegevusega ning kuulutame välja konkursi leidmaks uut suurepärast kommunikatsioonijuhti.
Muuhulgas on meil hea meel teatada, et pagulaste õiguskliiniku õigusnõustamine jätkub ka tuleval aastal Euroopa Pagulasfondi ja EV Siseministeeriumi rahastuse toel.
Selgi kuul vestame pisut juttu ühe võrdse kohtlemise võrgustiku liikmega, Eesti Noorteühenduste Liiduga. Tutvume nende tegemiste ja tulevikuplaanidega ning noorte olukorraga Eestis.
Mõnusat lugemist!
|
|
Eesti Noorteühenduste Liit: oma tegemistest ja noortest Eestis
Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) on juba üle kümne aasta tegutsev katusorganisatsioon mitmekümnele noorteorganisatsioonile. Alates 2013. aastast on ENL ka heaks koostööpartneriks Eesti Inimõiguste Keskusele, kuuludes võrdse kohtlemise võrgustikku. Vestlesime ENLiga nende senistest tegemistest, tulevikuplaanidest kui ka võrgustikutööst.
|
Marianne Meiorg külastas konverentsi vihakõne ja vihakuritegude ohvrite teemalist konverentsi
Võrdse kohtlemise programmi juht Marianne Meiorg käis 12.-13. novembril Vilniuses vihakõne ja vihakuritegude ohvrite teemalisel konverentsil. Konverentsi korraldas EL Põhiõiguste Amet ja kohal oli üle 300 otsustaja ja praktiku riigiasutustest ja vabaühendustest. Konverentsi fookused olid vihakuritegude ohvrid ja nende nägemus olukorrast. Loe lähemalt…
Eesti Inimõiguste Keskus otsib kommunikatsioonijuhti
Jätkamaks Kristini tööd, otsib Eesti Inimõiguste Keskus uut kommunikatsioonijuhti. Töö on huvitav ja mitmekülgne ning kindlasti kandideerimist väärt. Tutvu otsitava ja pakutavaga siin.
Inimõigused, LGBT ja koolikiusamine
Eesti Inimõiguste Keskus on partneriks Eesti LGBT Ühingule ja Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskusele projektis mille eesmärgiks on tegeleda koolikiusamise ja sallimatusega koolides. Projekti keskmes on koolitusmaterjalide koostamine, mille lähtekohaks on inimõigused kui Eesti riigi aluspõhimõtted. Samuti viiakse läbi pilootkoolitused kolmes koolis üle Eesti. Inimõigustest lähtub ka sallivus ja teineteise austamine olenemata inimese identiteedist ja eripäradest.
Inimõiguste nädal: 65 aastat inimõiguste ülddeklaratsiooni
10. detsembril on rahvusvaheline inimõiguste päev – just sel kuupäeval võttis 1948. aastal ÜRO peaassamblee vastu inimõiguste ülddeklaratsiooni. Eesti vabaühendused tähistavad tänavu 65 aasta möödumist deklaratsiooni vastuvõtmisest erinevate inimõigustele pühendatud üritustega, mida jätkub terveks nädalaks ja kauemakski. Eesti Inimõiguste Keskus korraldab koostöös Eesti Pagulasabiga heategevusliku vastuvõtu, et koguda annetusi Tartus asuva pagulaste majutus- ja koolituskeskuse avamiseks.
Võrdse kohtlemise võrgustiku esimene huvikaitse seminar
11. novembril kogunesid võrdse kohtlemise võrgustiku liikmed esimesele huvikaitse seminarile, et vahetada kogemusi ning arutada edasist huvikaitse strateegiat. Seekordselt seminaril jagas kogemusi Eha Reitelmann Eesti Naisteühenduste Ümarlauast (ENÜ).
Kristi Toodo osales paneeldiskussioonis “Põgenikud Euroopas”
Pagulasprogrammi juht Kristi Toodo osales Eesti Nato Ühingu kutsel paneeldiskussioonil “Põgenikud Euroopas”, mis toimus 12. novembril Kinos Artis. Filmiõhtul arutleti immigrantide mõju üle kogu Euroopale, kuid keskenduti ka küsimustele, kas Eestisse peaks lubama rohkem põgenikke või mitte. Paneeldiskussioonis osalesid lisaks Kristile ka Marko Mihkelson, Wegesa Charles Heche ja Eero Janson. Paneeli modereeris Marica Lillemets. Diskussioonile järgnes itaalia film “Terraferma”. Üritust toetas Konrad Adenaueri Fond.
On saabunud õigusselgus VSKsse paigutamise osas
Viimase viie kohtuvaidlusega on välja joonistunud selge praktika, millistel alustel on võimalik varjupaigataotleja kinnipidamine Harku väljasaatmiskeskuses. Vaata lähemalt…
Kuula Inimõiguste Saadet vabakanalis
Juunis käivitus internetiraadio Vabakanal, kus inimõiguste keskuse juhataja Kari Käsper toimetab ja juhib “Inimõiguste Saadet”. Igas saates arutatakse erineva inimõigusi puudutava teema üle (nt rassism, võrdõiguslikkus, mitmekesisus ettevõtluses jpm) ning stuudios lahkavad teemasid valdkondlikud eksperdid. Seni on eetrisse jõudnud seitse saadet, mida saab kuulata siit.
Võrdõigusvoliniku kantselei hakkab pakkuma õigusnõustamist maakonnakeskustes
Võrdõigusvoliniku kantselei pakub projekti käigus õigusnõustamist võrdse kohtlemise teemal igas maakonnakeskuses. Vastuvõtule on oodatud inimesed, kes kahtlustavad, et neid või nende lähedasi on koheldud ebavõrdselt nende soo, lapsevanemaks olemise, rahvuse, rassi või nahavärvuse, usutunnistuse, veendumuste, vanuse, puude, ametiühingu liikmelisuse või seksuaalse sättumuse tõttu.
• Neljapäeval, 24. oktoobril, esindasid Eesti Inimõiguste Keskuse (EIK) õigusnõustajad Tallinna Halduskohtus edukalt Süüria varjupaigataotlejat tema kinnipidamiskeskusesse paigutamise istungil.
• Võrdõigusvoliniku kantselei pakub projekti käigus õigusnõustamist võrdse kohtlemise teemal igas maakonnakeskuses. Võrdõigusvolinik võtab õigusnõustamiseks vastu inimesi, kes kahtlustavad, et neid või nende lähedasi on koheldud ebavõrdselt nende soo, lapsevanemaks olemise, rahvuse, rassi või nahavärvuse, usutunnistuse, veendumuste, vanuse, puude, ametiühingu liikmelisuse või seksuaalse sättumuse tõttu.
• 6. novembril toimus Lastekirjanduse keskuses inglisekeelne võrdse kohtlemise seminar.
• Vilniuses toimus 12.-13. novembril konverents võitlusest vihakuritegude vastu, mille fookuses olid vihakuritegude ohvrid.
|
|
|