Hea sõber!
Uus aasta on alanud, Keskuse töö käib täie hooga ja käes on aeg ka jaanuari kuukirja jaoks. Möödunud aasta lõpus toimus konkurss, mille käigus valisime 27 kandidaadi seast uue kommunikatsioonijuhi. Jaanuari algusest ongi Kristini asemel sellel kohal Johannes, kes läbis tiheda valikusõela. Temaga saate põgusalt tutvuda juba käesolevas kuukirjas.
Lisaks leiate siit ülevaate möödunud aasta õiguskliiniku tööst ja võrdse kohtlemise alastest nõustamistest, mis jätkuvad ka sel aastal. Samuti on juttu algavast projektist puuetega inimeste õiguste alal ning eelolevast võrdse kohtlemise koolitusest.
Soovime kõigile ka tegusat aastat ja head lugemist!
|
|
Eesti Inimõiguste Keskusel on uus kommunikatsioonijuht
Jaanuari algusest on Eesti Inimõiguste Keskusel uus kommunikatsioonijuht, kelleks on Johannes Merilai. Tema valimisest kirjutas lähemalt Egert, kes esitas Johannesele ka neli küsimust.
|
Kari Käsper vahetab Ameerika Ühendriikides vabaühendustega kogemusi
Inimõiguste keskuse juhataja Kari Käsper on veebruari alguseni Ameerika Ühendriikides, kus ta kohtub USA valitsusväliste organisatsioonidega ja vabaühenduste esindajatega üle terve maailma. Reisi eesmärk on õppida ja vahetada kogemusi. Loe pikemalt…
Kokkuvõte võrdse kohtlemise alasest nõustamisest möödunud aastal
2013. aastal pakkus Eesti Inimõiguste Keskus jätkuvalt inimestele võimalust pöörduda nõustamisele diskrimineerimise küsimustes. Aasta jooksul pöörduti Keskuse poole nõustamisele kokku 50-l korral. Loe lähemalt…
Keskusel algas koostööprojekt Praxisega
Detsembris algas Keskuse ja Praxise ühisprojekt “ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni rakendamise sõltumatu järelevalve, edendamise ja kaitse mehhanismi loomine ning selle töö koordineerimine”. Jätka lugemist…
Kokkuvõte töökast aastast Õiguskliinikus
2013. aastal nõustasime 67 varjupaigataotlejat, kellest viis olid alaealised(koos vanematega). Kliente oli meil kokku 21-st riigist: 1 Palestiinast, 1 Guineast, 1 Ugandast, 1 Tuneesiast, 1 Egiptusest, 1 Kongost, 1 Austraaliast, 1 Nigeeriast, 1 Afganistanist, 2 Elevandiluurannikult, 2 Ukrainast, 2 Iraanist, 2 Kuubalt, 3 Türgist, 3 Sudaanist, 2 Kosovost, 4 Albaaniast, 7 Pakistanist, 7 Venemaalt, 10 Süüriast ning 14 Vietnamist. 2014. aastal jätkame 29 kliendiga. Loe pikemat kokkuvõtet…
Veebruaris korraldab EIK võrdse kohtlemise alase koolituse
Eesti Inimõiguste Keskus viib 13. veebruaril 2014 läbi võrdse kohtlemise teemalise koolituse. Koolitusele on oodatud mittetulundusühingud, kes soovivad diskrimineerimisest rohkem teada saada.
Koolitusel tutvustatakse võrdse kohtlemise põhimõtteid, antakse ülevaade võrdse kohtlemise seadusest ning räägitakse kuidas oma õigusi võimaliku ebavõrdse kohtlemise korral kaitsta.
Kui teie olete huvitatud koolitusel osalemast, siis palun võtke ühendust projektijuhi Merle Albrantiga, meiliaadressil merle.albrant@humanrights.ee
ECRE alustas sotsiaalmeediakampaaniat immigrantide probleemidele tähelepanu juhtimiseks
13. jaanuaril alustas ECRE koos Belgia, Suurbritannia ja Ungari inimõigusorganisatsioonidega sotsiaalmeediakampaaniat aitamaks immigrante, keda ei saa kodumaale tagasi saata. Jätka lugemist…
Aita edendada vähemuste ja pagulaste huvikaitset!
Ka sel aastal saab läbi Swedbanki annetuskeskkonna annetada Eesti Inimõiguste Keskusele, et aidata edendada huvikaitset vähemuste ja pagulaste valdkonnas ning laiendada võrdse kohtlemise teemalist nõustamist. Annetada saab nii ühekordse annetusega, püsikorraldusega kui ka preemiapunktidega.
2013. aastal annetati Keskusele 479 eurot.
Vaata lisaks Swedbanki annetuskeskkonnast.
|
Sihtasutus Eesti Inimõiguste Keskus — Tartu mnt 63, 10115 Tallinn
Võta ühendust:info@inimoigused.ee või 644 5148 |