Vägivallatu suhtlemise lähenemine töökeskkonnas

Kuupäev: 13. oktoober 2021
Algusaeg: 10:00

Nii nagu igapäevaelus, tekivad ka töökeskkonnas aeg-ajalt inimeste vahel konfliktiolukorrad. Need häirivad nii nende otseseid osapooli kui ümbritsevaid kolleege. Kui soovime, et igaüks saaks töökeskkonnas jääda iseendaks ja väärtustame erinevaid vaatenurki, siis kuidas tagada selline suhtluskeskkond, mis seda soodustab? Üks võimalus on lähtuda vägivallatu ehk kaastundliku suhtlemise lähenemisest ja meetodist.

Vägivallatu (ing k nonviolent) suhtlemise meetod on heade isiklike ja tööalaste suhete loomiseks ning hoidmiseks. Vägivallatu suhtlemise lähenemine põhineb empaatial ja kaastundel ning soovil teist inimest siiralt mõista ning olla ka ise mõistetud. Vägivallatu suhtlemisega on võimalik konfliktsituatsioonis leida olukorrale parem ning mitmeid osapooli arvestav lahendus. Meetod tugineb oskustele vaadelda olukordi hinnanguta, olla teadlik enda emotsioonidest ja vajadustest ning osata end ja oma soove väljendada.

Kolmapäeva, 13. oktoobri hommikul kell 10–12 ootame mitmekesisuse kokkuleppe liikmeid ja teisi huvilisi tasuta veebiseminarile, kus Evelyn Valtin tutvustab vägivallatu suhtlemise lähenemist ja räägib, kuidas see saab kaasa aidata erinevusi väärtustava töökeskkonna loomisele.

Evelyn Valtin on kogemusnõustaja, kes toetab inimesi läbipõlemise, depressiooni, ärevuse ja lemmiklooma surma leina teemadel. Vägivallatu suhtlemise meetodini jõudis ta 2016. aastal, integreerides selle oma igapäeva ellu ning pakkudes tuge teistele, kellele on oluline suurem teadlikkus iseendast, oskus end empaatiliselt väljendada ja soov hoida suhted headena.

Seminar toimub Zoomi vahendusel, registreerunud osalejatele saadetakse link päev enne seminari.

Registreeri end osalema hiljemalt 11. oktoobril!

 

Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna üritusi toetab Sotsiaalministeerium. 

Registreeri üritusele

    Anneta inimõiguste heaks!

    Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

    Annetan
    Ostukorv