Pagulaspäeva filmi- ja vestlusõhtu

Kuupäev: 19. juuni 2019
Algusaeg: 18:00
Asukoht: Kino Artis, Tallinn, Eesti ()

Rahvusvahelise pagulaspäeva eel kutsub Eesti Inimõiguste Keskus “Valge vares” erilinastusele ja vestlusele kinos Artis.

“Valge vares” jutustab loo Venemaa kuulsast balletisolistist Rudolf Nurejevist, kelle andekus ja isiksus olid liiga säravad, et mahtuda Nõukogude režiimi ja ideoloogia kitsastesse raamidesse. Varem või hiljem oleks mees oma kodumaal kehtivate piirangute koorma all murdunud ning ainus võimalus selle vältimiseks oli põgenemine «tagurlikku» Läände. See polnud aga kerge, sest KGB hoidis võimude jaoks üha problemaatilisemaks muutunud artistil valvsalt silma peal. Nurejevi rolli võitis laiaulatuslike otsingute tulemusel tunnustatud tantsija Oleg Ivenko, tema elus olulist rolli mänginud Clara Sainti kehastab Adèle Exarchopoulos (‘Blue Is the Warmest Color’).

Seansi järel vestlevad Eestis pagulasstaatuse saanud elanik ja Inimõiguste Keskuse juristid, kes arutlevad pagulasstaatuse määratluse teemal. Kes ja kuidas saab Eestis pagulasstaatuse? Kas inimesed pagevad ainult sõja- ja krisikolletest või ka ideoloogiliste ja poliitiliste režiimide eest? Vestluse kõrvale pakutakse ka veini ja suupisteid.

Sündmust toetab ÜRO Pagulasamet (UNHCR).

Liitu sündmusega Facebook’is.

Kuna oled siin...

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Anneta, sest just praegu on kriitiline aeg, mil toetust eriti vaja. Seisa oma annetusega meiega inimõiguste eest. Selle eest, et eelarvamuste tõttu ei pärsitaks kultuurisündmusi nagu Rakvere filmifestival Festheart. Selle eest, et Eestis saaksid elamisloa Eesti inimeste samast soost elukaaslased ja et kooseluseadust saaks kasutada ka tegelikult. Selle eest, et puuetega inimesed saaksid takistusteta ühiskonda panustada.

Ühiselt panustades oleme tugevamad.

Annetan