Mitmekesisuse päeva konverents “Kultuurikonfliktist innovatsioonini”

Kuupäev: 8. mai 2024
Algusaeg: 10:00

Konverents "Kultuurikonfliktist innovatsioonini" 8. mailMaikuus tähistame mitmekesisuse kuud. Sel aastal keskendume kultuurilise mitmekesisuse võimalustele ja keerukustele töökeskkonnas.

Mitmekesisuse päeval, 8. mail kutsume kõiki osalema konverentsil “Kultuurikonfliktist innovatsioonini”.

Eesti elanikkond muutub aasta-aastalt üha paljurahvuselisemaks. Sama muutus on toimumas ka meie tööturul. Millised võimalused sellega kaasnevad? Kuidas luua töökeskkond, kus eri kultuuridest inimesed ennast hästi tunnevad ja saavad süvenenult ning pühendumisega koos töötada? Kui arvestav peab tööandja olema töötaja emakeelest, kultuurist ja religioonist tulenevate vajadustega? Kuidas luuga kogukonna- ja kodutunnet inimestele, kes on Eestisse tööle tulnud? Kas see on tööandja ülesanne? Nendele ja paljudele teistele küsimustele konverentsi vestlustes, kohtumistes ja aruteludes vastuseid otsimegi.

Päevakava:

9.30 kogunemine

10.00-10.30 Omniva ja Integratsiooni Sihtasutus esitlevad kultuuririkkuse teema-aasta postmarki

10.30-11.30 Katrin Nyman-Metcalf, Eesti Inimõiguste Keskuse nõukogu esimees, ja Ahti Kuningas, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler, tervitavad mitmekesisuse kokkuleppega liitujaid. Uued kokkuleppega liituvad organisatsioonid allkirjastavad mitmekesisuse kokkuleppe.

11.30-12.00 paus

12.00-13.00 Avaettekanne: Laura Sildmäe “Kultuuriline mitmekesisus organisatsioonis – väljakutse või võimalus?”

Laura Sildmäe on relokatsiooniettevõtte MoveMyTalent kaasasutaja ja juht ning kultuuridevaheliste erinevuste koolitaja. Laura on aastate jooksul toetanud enam kui 150 Eesti tööandjat nende välisspetsialistide kohanemisel Eestis ja oma meeskonnaga aidanud Eestisse relokeeruda üle 3000 välistalendil rohkem kui 60 riigist. See teekond on andnud võimaluse näha enam kui 10 aasta jooksul kõrvalt organisatsioonide arengut mimekesisuse suunas ja märgata sel teel nii kitsaskohti kui ka toredaid õnnestumisi.

13.00-14.00 Lõuna

14.00-15.00 Tööandjate vestlusring kultuurierinevustega arvestamisest: Liis Valdsalu (Bolt), Jaanika Raudam (Rimi), Kristi Unga (Interconnect Product Assembly)

15.00-15.15 Paus

15.15-16.15 Väljapoolt Eestit siia tööle asunud töötajate vestlusring: Asep Bagja Priandana (Jobbatical), Darina Danchenko (Glia), Louis Biasin (Haridus- ja Noorteamet) (vestlusring toimub inglise keeles)

16.15-16.30 Lõppsõna

Päeva juhib Andrei Liimets.

Kohtume Proto Avastustehases Pantera saalis (Peetri 10, Tallinn). Sündmus on vaid kohapeal osalemisega, kohad on täis.

Konverentsi toimumist kaasrahastavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Euroopa Liit. 

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv