Kuidas rääkida koolis inimõigustest? Vestlusring ja õppematerjalide tutvustus

Kuupäev: 11. detsember 2023
Algusaeg: 15:00
Asukoht: Vabamu Museum of Occupations and Freedom, Toompea, Tallinn, Eesti ()

Ootame põhikoolide ja gümnaasiumide õpetajaid 11. detsembril kell 15-17 Vabamusse (Toompea 8b, Tallinn), et koos arutleda selle üle, kas, kes ja kuidas peaks rääkima Eesti koolides inimõigustest. 

Üritus on tasuta, vajalik registreerumine. Registreerumise tähtaeg on 7. detsember.

Mis tunni raames, mis teemadega seotult, mis materjale kasutades inimõigustest rääkida saaks? Kas ja miks see on oluline? Kas õpetajatel jagub selleks aega ja teadmisi? Kas ja millist  tuge inimõiguste käsitlemisel koolides vaja oleks? Missugune peab olema inimõigusi austav kool ja mida selleks vaja on?

Aruteluringi veab inimõiguste keskuse ekspert Kelly Grossthal, osalevad hariduspsühholoog Grete Arro, TLÜ ajaloo didaktika nooremlektor ja doktorant, UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni haridus- ja teadusprogrammide koordinaator Hanna-Liis Kaarlõp ning Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees ja tegevjuht Kaarel Taimla. Lisaks arutelule tutvustame äsja ilmunud aruannet inimõiguste olukorrast Eestis ja veebipõhist õppematerjali, mida koolitunnis inimõigustest rääkimiseks võimalik kasutada.

Päevakava

15.00 – 15.15 Kogunemine, kohvilaud

15.15 – 15.30 Ülevaade keskuse tegevusest. Inimõiguste aruande ja veebipõhise õppematerjali lühitutvustus

15.30 – 16.45 Vestlusring “Kuidas rääkida koolis inimõigustest?”

16.45 – 17.00 Küsimused-vastused

17.00 Võimalus tasuta külastada Vabamu püsinäitust “Vabadusel ei ole piire” ning näitust “Välja ahju tagant” Eesti naisliikumise ajaloost

NB! Kõik üritusel osalenud saavad kaasa inimõiguste aruande ja soovi korral tasuta külastada Vabamu näitusi.

Registreeru kohe

Sündmust kaasrahastab Euroopa Liidu programm Erasmus+ ja Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mille operaatoriks Eestis on Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv