Tasuta vestlusõhtu ja dokumentaalfilmi “Ghosts of Afganistan” linastus

Kuupäev: 30. märts 2022
Algusaeg: 18:00
Asukoht: Narva mnt 27, Tallinn, Eesti ()

Koostöös Saksamaa suursaatkonnaga korraldab Eesti Inimõiguste Keskus 30. märtsil kl 18–20.30 BFMi kinos SuperNova tasuta filmi- ja vestlusõhtu. Dokumentaalfilm “Ghosts of Afganistan” kajastab lääne suuri lubadusi ja läbikukkumist. Filmis naaseb endine Kanada ajalehe The Globe and Mail väliskorrespondent Graeme Smith Afganistani ja annab vahetu ülevaate NATO ebaõnnestunud katsest tuua riiki demokraatia ning naiste õigused ja vabadused. Smith paljastab “igavese sõja” tõelise pale, heites vankumatu pilgu sellele, mis läks valesti maailma ohvriterohkeimas konfliktis, mis lõppes kaose ja tragöödiaga.

Filmile eelneb arutelu Eestis elavate Afganistani põgenikega. Isiklikke kogemusi jagavad inimõigusaktivist Ali Afzali, kes enne Talibani režiimi Afganistanis Mondoga koostööd tegi, naistearst Khadija Arian ja õpilane Sahar Changizy. Samuti osaleb vestlusel välisministeeriumi humanitaarabi büroo peaspetsialist Maari Ross. Vestlust juhib Ahto Lobjakas.

Üritus toimub inglise keeles ja on tasuta! Oodatud on kõik tudengid ja inimõiguste huvilised, kellele on südamelähedased just pagulasteemad ja arengukoostöö.

Ühine meiega tasuta filmi- ja vestlusõhtul SuperNova kinos Tallinnas, Narva mnt 27, 4. korrusel ruumis N-406.

Anneta inimõiguste heaks!

Halvad asjad juhtuvad seetõttu, et head inimesed on liiga passiivsed. Kui ka Sind on häirinud sallimatus ja inimõigustele vastandumine, siis tegutse!

Annetan
Ostukorv