Ukraina pagulaste võimestamine

Eesti Inimõiguste Keskus ja Eesti Pagulasabi on laiendanud koostööd ÜRO pagulasametiga (UNHCR), et suurendada Eestisse jõudnud Ukraina pagulaste turvatunnet. Projekti raames toetatakse Eestis viibivaid pagulaste kogukondi.

Aasta lõpuni korraldatakse koostöös Ukraina pagulaste kogukondadega üle saja ürituse Eesti eri paigus, jälgitakse pagulaste elamistingimusi, tehakse kindlaks nende murekohad.

Projekti peamine eesmärk on Ukraina kogukonna võimestamine läbi mitmesuguste vaba aja veetmise võimaluste ning ühistegevuste.

Nii inimõiguste keskuse kui Eesti Pagulasabi poolt tegeleb projektiga igapäevaselt kogukonna koordinaator, kelle peamiseks ülesandeks on kohtuda ukrainlastega üle Eesti, kuulata nende lugusid ja aidata korraldada kogukonnale meelepäraseid koosviibimisi.

Oluliseks peame Eestis juba pikemalt viibinud ukrainlaste ja ning alates veebruarist saabunud pagulaste kokku viimist, et samast kultuuriruumist pärit inimesed saaksid üheskoos arutleda kohanemisega seotud küsimusi, jagada muresid ja rõõme ning võimendada edulugusid.

Ürituste korraldamisel peame silmas erinevaid haavatavaid ja marginaliseeritud gruppe, et ka nende soovid ja vajadused oleksid märgatud ja nähtaval. Rõhku pannakse eriilmelistele üritustele nagu näiteks jalutuskäigud, üheskoos toidu valmistamine, kogemuste jagamise õhtud, keraamika töötoad jpm.

Projekti käigus asuvad tööle ka ukrainlased, kes on oma kogukonna vajadustega on kõige paremini kursis ning valmis võtma rohkem vastutust. Neil on oluline roll kogukonnaga kontaktide loomisel, info jagamisel ja koosviibimiste korraldamisel.

Kui plaanid korraldada tegevusi Eestis elavatele pagulastele, võta meie kogukonna koordinaatoritega ühendust. Loodetavasti saame üksteist aidata ning töötada üheskoos Ukraina kogukonna heaks!

Projekti rahastab ÜRO pagulasamet UNHCR.

Üritused

Kui soovid infot ürituste kohta, siis palun kirjuta meile yritused@humanrights.ee

17.07.2022 Tallinn, Design Hata Concept Store – Masterclass: näomassaaži tehnikad

27.07.2022 Tallinn, Ukraina Kultuurikeskus – Pereüritus: Joonistamise ja maalimise töötuba lastele ja vareenikute valmistamine täiskasvanutele

28.07.2022 Tallinn, Nuunuu.art keraamikakoda – Keraamika töötuba kolmele grupile

29.07.2022 Otepää – Bussiekskursioon Tartu muusemidesse (Tartu loodusmuuseum, Jääaja keskus, Tartu põllumajandusmuuseum)

 

 

Inimesed

Ostukorv