Kelly Grossthal
Strateegilise hagelemise valdkonna juht, võrdse kohtlemise ja väljendusvabaduse ekspert
kelly.grossthal@humanrights.eeKas sinu ettevõte või organisatsioon väärtustab iga töötajat, koostööpartnerit ja klienti, sõltumata nende erinevustest või eripäradest? Kas organisatsiooni väärtustes ja tegevustes on olulisel kohal mitmekesisuse väärtustamine ja kaasava töökeskkonna loomine? Kui jah, siis võib organisatsioon kvalifitseeruda mitmekesise tööandja märgise “Austame erinevusi” saamiseks.
Mitmekesisuse märgis on kvaliteedimärk, mis näitab tööandja väärtusi: hoolimist oma töötajatest, klientidest ja koostööpartneritest, sõltumata nende erinevustest või eripäradest, ning panustamist parema ühiskonna loomisse. Märgis on tunnustus ja ühtlasi arenguvõimalus kõigile Eesti tööandjatele, kes väärtustavad mitmekesisust ja pingutavad kaasava töökeskkonna loomise nimel.
Märgis saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, näidates kõigile, et organisatsioon teeb sisulist tööd mitmekesise ja kaasava töökeskkonna arendamiseks. Selline ootus on ka tööotsijatel – 2023. aasta kevadel avaldatud avaliku arvamuse uuring näitas, et 69% inimestest peab tööle kandideerimisel oluliseks võrdset kohtlemist. Atraktiivseks peetakse tööandjat, kes teadlikult mitmekesisuse ja kaasatuse teemadega tegeleb.
Tunnustuse taotlemise eeltingimuseks on, et mitmekesisuse, kaasatuse ja võrdse kohtlemise põhimõtted on organisatsiooni väärtustes olulisel kohal – näiteks on organisatsioon liitunud Eesti mitmekesisuse kokkuleppega.
Märgise saanud organisatsioonid saavad pärast märgise saamist regulaarselt osaleda tasuta koolitustel, et järjepidevalt tõsta oma teadlikkust ja täiendada oskusi mitmekesise töökeskkonna loomiseks.
Märgise saanud organisatsioonid võivad kasutada “Austame erinevusi” logo oma kodulehel, sotsiaalmeedia kanalites ja mujal materjalides. Logofailid leiad siit.
Märgist “Austame erinevusi” annab välja Eesti Inimõiguste Keskus koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga. Esimesed märgised anti välja 2018. aastal ja täna on märgis 60 tööandjal.
“Austame erinevusi” märgise taotlemine avatakse uuesti 2026. aastal.
Märgise “Austame erinevusi” taotlemise vastu huvi näitamiseks täida alljärgnev vorm:
Strateegilise hagelemise valdkonna juht, võrdse kohtlemise ja väljendusvabaduse ekspert
kelly.grossthal@humanrights.ee